آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 241120
تاریخ انتشار : 11 تیر 1397 10:58
تعداد بازدید : 428

جیک جیک

جیک جیک

#خوزستان
حسین ماهینی: مسوولین محترم اگه وقت کردید به فکر مردم خوزستان هم باشید.
Farzane Ebrahimzade: ما نشستیم تو تهران زیر باد کولر با آب شیرینی که در لوله ها جاری است ساعت ها زیر دوش فکر می کنیم خانه می شوریم و استخر پر می کنیم و بعد در حال حظ از شنا توییت می کنیم چه می دانیم مردم در خرمشهر در خوزستان در جنوب جرعه ای آب می خواهند.
شهاب جوانمردی: اینجا نشسته ایم و بیشتر اوقات مشغول ماهی گیری هستیم. از چپ و راست و از موافق تا برانداز. منتظر موضوعی هستیم که چماقش کنیم بر سر طرف مقابل و بگوییم ما خوبیم. و فراموش می کنیم هرچند واقعه ها مهم اند اما علت ها و درمان ها مهم ترند که از کنارشان سهل می گذریم.
Mehrnossh dozham: می دونید دمای ۵۴ درجه یعنی چی؟ می دونید زیر تیغ آفتاب خوزستان برای آب یزله کردن یعنی چی؟ می دونید خریدن آب وقتی پول نون نداری یعنی چی؟
مصطفی اسدی: پرآب ترین استان ایران خوزستان از معضل سوء مدیریت آب رسانی رنج می برد این همان ضرب المثل معروف «آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم» است.
لئون نیمه حرفه ای: خیلی سخته آب، نفت، گاز، پتروشیمی داشته باشی ولی تو هیچ کدومش سهمی نداشته باشی.
Roozbeh bolhari: اداره کل هواشناسی #خوزستان پیش بینی کرد دمای اکثر شهرها در اواسط هفته به بیش از 50 درجه سانتیگراد می رسد. در این ارتباط، مدیر کل مدیریت بحران خوزستان از تعطیلی اداره ها و بانک های استان در روز چهارشنبه خبر داد. اما کارگران از جمله در نیشکر هفت تپه مثل قبل باید در این دما کار کنند.
#شفافیت_تخصیص_ارز
Sonita Sarabpour: تو لیست بانک مرکزی اسم شرکت تامین اجتماعی تو بخش واردکننده گوشی که ۳۶۶.۳۸۱ هزار یورو گرفته برای واردات گوشی آیفون دیده میشه اما اسم این شرکت تو لیست واردکننده های وزارت ارتباطات که ارز دولتی گرفتن نبود.
Reza Kiani: مجموع ارز تخصیص یافته در گزارش بانک مرکزی چه از طریق بانکی و چه سامانه نیما به ۳ میلیاردیورو هم نمی رسد! اخبار از ثبت سفارش و تخصیص بیش از ۲۰ میلیارد دلار کالا در سه ماهه نخست امسال حکایت دارد! چرا بخش بزرگی از این فهرست نباید در اختیار افکار عمومی قرار گیرد؟
MehdiP: بهترین کار گرفتن مابه التفاوت ارز دولتی و آزاد از واردکننده است، نه وادار کردن اونها به ارزان فروشی. بعد هم آزاد کردن نرخ ارز.
Reza.ghs: یک اتفاق جالبی از صبح تو بازار کامپیوتر افتاده، واردکننده هایی که اسمشون تو لیست دریافت کنندگان ارز ۴۲۰۰ بوده و کالا رو با قیمت بالا بین فروشگاه ها و نماینده ها توزیع کرده بودند، حالا زنگ میزنن که براتون از فلان کالا به تعداد کم با قیمت پایین، با فاکتور رسمی می فرستیم!
سید علی مجتهدزاده: رويه ای در ادارات وجود دارد که ریيس دستوری صادر مي کند ولی به کارمند مي گويد تو کار خود را بکن نمي دانم چرا با ديدن دعوای روحاني و شریعتمداری درباره موضوع شفافیت تخصیص ارز ناخود اگاه به ياد اين روش اداری افتادم.
مینا ورشوچی: نوبخت از اختصاص 20.5 میلیارد دلار در بحث واردات صحبت کرده بود اما امروز تنها 2.5 میلیارد منتشر می شود تا شریعتمداری نشان دهد با شفافیت تخصیص ارز میانه خوبی ندارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :