آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 241095
تاریخ انتشار : 10 تیر 1397 13:14
تعداد بازدید : 254

فیس بوک صدای کاربران را ضبط می کند، بی سر و صدا

گزارش ها حاکی از آن است که فیس بوک به طور نامحسوس واکنش افراد حین تماشای تبلیغات را ضبط می کند.


ایسنا- گفته می شود اختراع جدید فیس بوک به صورتی است که میکروفن گوشی افراد هنگام شنیدن صدای تلویزیون، روشن می شود. اما زوکربرگ، موسس فیس بوک این خبر را یک «تئوری توطئه» نامیده است.
فیس بوک چند سال است که ایده های هیجان انگیز و پیچیده ای را ثبت کرده است. برای مثال در هفته اخیر اختراع تازه فیس بوک نشان داد که چگونه هوش مصنوعی می تواند وقایع مهم زندگی کاربران مانند تولد فرزند یا مرگ والدین شان را پیش بینی کند.
آخرین اختراع فیس بوک، که اخیرا در روزنامه Metro UK منتشر شده است، نشان می دهد طرح جدید فیس بوک به صورتی است که میکروفن گوشی کاربران توسط سیگنال های غیر قابل شنیدن تلویزیون، مورد هدف قرار می گیرد. در این طرح فیس بوک به صورت مخفیانه واکنش افراد را نسبت به محتوای تبلیغات تلویزیون ضبط می کند.
در این سیستم، فیس بوک سیگنال های پنهان خود را به شرکت ها می دهد تا در آگهی های تلویزیونی خود قرار دهند. سپس فیس بوک صداهای ضبط شده کاربران را تجزیه و تحلیل می کند و به شرکت ها اطلاع می دهد که آیا تبلیغات تلویزیونی آنها باعث جلب توجه افراد شده است یا خیر.
حتی فیس بوک کارهای دیگر افراد را نیز مورد بررسی قرار می دهد برای مثال می تواند متوجه شود که آیا افراد طی پخش تبلیغات آن تبلیغ را نگاه می کردند یا اصلا توجهی به تبلیغات نداشته و از آن رد می شدند و اینکه آیا افراد آن تبلیغ را پسندیده اند و درباره آن صحبت کرده اند یا خیر.
همچنین فیس بوک اعلام کرد که می تواند متوجه شود که چه تعداد افراد در حال تماشای آنلاین تبلیغات هستند. آنها این موضوع را هنگامی که افراد تبلیغات اینترنتی را توسط «مسدود کننده تبلیغات» (ad blocker) رد می کنند متوجه می شوند.
این در حالی است که آلن لو، مدیر ارشد فیس بوک طی بیانیه ای اظهار کرد که این فناوری در هیچ یک از محصولات ما گنجانده نشده است و هرگز هم این اتفاق رخ نخواهد داد.
البته باید خاطر نشان کرد که فیس بوک تنها شرکتی نیست که قوانین اطلاعات را نقض کرده است بلکه شرکت های دیگر نیز از این قبیل کارها انجام داده اند برای مثال پیش تر شرکت آمازون و گوگل نیز برای ساخت تبلیغات مورد علاقه افراد اطلاعات خصوصی آنها را ضبط و از آنها استفاده کرده اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :