آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 241060
تاریخ انتشار : 9 تیر 1397 12:33
تعداد بازدید : 493

مدیرکل سازمان مالیاتی:

اخذ مالیات ارزش افزوده از تراکنش های بانکی صحت ندارد

مدیر کل دفتر نظارت بر امور اجرایی مالیات ارزی افزوده سازمان امور مالیاتی، گفت: خرید و فروش سکه مشمول مالیات ارزش افزوده نیست و اخذ مالیات از تراکنش های بانکی صحت ندارد.

ایبِنا- سید مجتبی احمدی در خصوص مطرح شدن مجدد شایعه دریافت مالیات ارزش افزوده از دستگاه های POS و کارت خوان ها اظهارداشت: این موضوع در گذشته نیز مطرح شده بود که تکذیب شد و سازمان مالیاتی چنین قصدی ندارد.
وی با بیان اینکه مؤدیان نظام مالیات ارزش افزوده مشخص هستند، تصریح کرد: هر مؤدی که مشمول قانون مالیات ارزش افزوده است بابت خدمتی که ارائه می کند باید مالیات آن را پرداخت کند. بنابراین تحت عنوان خرید از POS، مالیاتی پیش بینی نشده است.
وی با اشاره به اینکه مشمولان مالیات ارزش افزوده تا ۱۵ تیرماه امسال فرصت دارند اظهارنامه های عملکرد مالیات ارزش افزوده فصل بهار خود را ارائه دهند، در خصوص وضعیت مالیات ارزش افزوده صنف طلا با توجه به نوسانات اخیر، گفت: فکر نمی کنم نوسانات اخیر روی خرید و فروش ها تأثیر مثبت گذاشته باشد بلکه معمولاً در این شرایط رکود نیز ایجاد می کند با این حال وضعیت آنها پس از بررسی عملکرد اظهارنامه و خرید و فروش آنها قابل تحلیل است.
وی افزود: خرید و فروش سکه مشمول مالیات ارزش افزوده نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :