آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 241057
تاریخ انتشار : 9 تیر 1397 12:31
تعداد بازدید : 233

پرداخت وام مسکن هدفمند می شود

مدیرعامل بانک مسکن در همایش سیاست های اعتباری بخش مسکن با حضور انبوه سازان کشور اعلام کرد: سیاست های اعتباری جدید بانک مسکن بر مبنای حمایت از انبوه سازان به منظور به حداقل رسیدن و حذف غیرحرفه ای سازی در حوزه مسکن متمرکز شده است که در این راستا تسهیلات ساخت مسکن با اولویت انبوه سازان و سازندگان حرفه ای پرداخت خواهد شد.

اخبار پولی مالی- ابوالقاسم رحیمی انارکی افزود: مجموعه سیاست های اعتباری بانک مسکن در واقع به نوعی سیاست های هدفمند تبدیل شده است؛ هر چند در این مسیر نیازمند در اختیار داشتن اطلاعات شفاف و کامل از وضعیت بازار مسکن وساخت و ساز در همه شهرهای کشور هستیم؛ متاسفانه به جز شهر تهران در مورد سایر شهرهای کشور در این زمینه با فقر اطلاعاتی مواجه ایم. وی با بیان اینکه از بانک مرکزی درخواست کرده ایم همان گونه که اطلاعات مربوط به وضعیت بازار مسکن شهر تهران را به صورت مستمر بررسی و منتشر می کند در مورد سایر شهرها نیز این اقدام انجام شود، گفت: بانک مرکزی در این زمینه قول مساعد داده است تا در آینده نزدیک این کار ابتدا از کلانشهرها شروع شده وسپس به سایر شهرها تسری یابد.
مدیرعامل بانک مسکن افزود:امسال برای اولین بار سیاست های اعتباری در ۴ سرفصل مجزا تقسیم و تعریف شد که این اقدام گامی رو به جلو در حمایت از بازار مسکن وساخت و ساز محسوب می شود.
مدیرعامل بانک مسکن خاطرنشان کرد:در صورت نبود تقاضا برای مسکن در برخی مناطق، تسهیلات به این مناطق پرداخت نخواهد شد و این موضوع تصمیم مهمی به جهت افزایش توان پرداخت تسهیلات به مناطقی است که تقاضا برای ساخت وخرید مسکن در آن وجود دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :