آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 241020
تاریخ انتشار : 9 تیر 1397 10:51
تعداد بازدید : 462

همه 5 میلیارد خرج شد؟

پایان ترافیک رایگان برای کاربران سروش؛ بدون اطلاع رسانی

مدیرعامل پیام رسان سروش، ادعای برخی کاربران مبنی بر حذف اینترنت رایگان برای دسترسی به این پیام رسان را رد نکرد.

فناوران - پیام رسان سروش پس از آنکه 5 میلیارد تومان وام ارزان قیمت از پست بانک بابت توسعه این پیام رسان دریافت کرد، آن را به اپراتورهای اینترنت داد تا هزینه اینترنت را به جای یک سوم، برای مشترکان رایگان حساب کنند.
اکنون برخی کاربران سروش می گویند چند روزی است دیگر ترافیک اینترنت شان هنگام استفاده از سروش رایگان نیست. 
میثم سیدصالحی، مدیرعامل پیام رسان سروش در پاسخ به این سوال که برخی مشترکان سروش اعلام می کنند از چند روز پیش استفاده از این پیام رسان روی موبایل دیگر رایگان نیست و مطابق دیگر پیام رسان های بومی معادل یک سوم تعرفه اینترنت محاسبه و از شارژ بسته اینترنت موبایل کسر می شود آیا این تغییرات صحت دارد یا خیر، این موضوع را رد نکرد و به خبرگزاری فارس گفت: این موضوع سازوکاری دارد که اکنون در این لحظه نمی توانم آن را توضیح دهم. 
وی در پاسخ به این سوال که کاربران در فضای مجازی این خبر را با قطعیت مطرح می کنند، گفت: فعلا توضیح بیشتری ندارم.
براساس این گزارش سیدصالحی پیش از این در واکنش به کنایه برخی کاربران به رایگان بودن هزینه استفاده از اینترنت در سروش گفته بود: وام 5 میلیارد تومانی را برای پهنای باند رایگان به اپراتورهای پرداخت کردیم و بحث ما دریافت خدمات رایگان یا مالکیت نیست.
پیش از این سیدصالحی همچنین از وزارت ارتباطات درخواست وام صد میلیارد تومانی کرده بود. 
به نظر می رسد این شرکت کل 5 میلیارد تومان وام دریافتی خود را بدون آنکه صرف توسعه زیرساخت ها کند، خرج کرده است.
نکته عجیب این است که پیام رسان سروش به کاربران درباره وضعیت نحوه محاسبه ترافیک شان و تغییر در نحوه محاسبه آن اطلاع رسانی نکرده است.
بر اساس مصوبه شورای عالی فضای مجازی تعرفه پایه اینترنت برای پیام رسان های بومی معادل یک سوم تعرفه اینترنت عادی محاسبه می شود و اکنون این رویه برای تمامی پیام رسان های بومی در حال اجراست. 
همچنین بر اساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تعرفه محتوای داخلی (دسترسی به سایت های دارای میزبانی داخلی) معادل نصف تعرفه ترافیک بین الملل
 محاسبه می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :