آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 240960
تاریخ انتشار : 6 تیر 1397 15:2
تعداد بازدید : 289

گرانی موبایل ربطی به رجیستری ندارد

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که طرح رجیستری به هیچ عنوان تاثیری در بحث افزایش قیمت گوشی های تلفن همراه نداشته است.

تسنیم - حسین فلاح جوشقانی در مورد دلائل افزایش قیمت گوشی های موبایل گفت: تلفن همراه وابستگی شدیدی به بحث ارز دارد از این رو نوسانات نرخ ارز می تواند بر رشد قیمتی این کالا بسیار موثر باشد.
وی همچنین اظهارداشت: بخش عمده ای از گوشی های تلفن همراه موجود در بازار وارداتی هستند.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ایران با بیان اختصاص ارز دولتی 4200 تومانی به 40 شرکت دارای مجوز واردات تلفن همراه گفت: ارزش ثبت سفارش این شرکت ها بیش از 220 میلیون یورو بوده است.
وی افزود: از این تعداد 30 شرکت به ارزش یک سوم این مبلغ تاکنون اقدام به واردات کالای گوشی تلفن همراه کرده اند.
فلاح جوشقانی در ادامه رشد قیمت کالای تلفن همراه را غیر معقول و منطقی توصیف کرد و اظهار داشت: برای مثال اگر قیمت بین المللی گوشی های تلفن همراه 1000 دلار باشد واردات این کالا با ارز 4200 تومان به رغم تمامی هزینه ها اعم از عوارض گمرکی، مالیات و همینطور با احتساب درصد سود واردکنندگان و توزیع کنندگان باید حداکثر شش میلیون تومان در بازار به مصرف کنندگان عرضه 
شود.
وی تصریح کرد: متاسفانه این کالا به سبب برخی رفتارهای فرصت طلبانه و سودجویانه به قیمت 10 تا 12 میلیون تومان در بازارخرید و فروش شد.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات یادآورشد: این وزارتخانه ناظر بر بازار گوشی های تلفن همراه در کشور نیست بلکه دستگاه هایی مانند وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، سازمان تعزیرات حکومتی و غیره در حوزه های مختلف نظارتی و کنترلی وظیفه مند هستند و باید اقدامات لازم را انجام دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :