آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 240906
تاریخ انتشار : 6 تیر 1397 2:33
تعداد بازدید : 494

ساز و کار اختصاص ارز به فعالان نرم افزار به زودی اعلام می شود

معاون توسعه صنعت و اعتبار بخشی IT سازمان فناوری اطلاعات توضیحاتی درباره سخنانش در جلسه با کمیسیون فاوای اتاق بازرگانی ایران درباره تخصیص ارز به حوزه نرم افزار ارایه داد.


فناوران - عبدالرضا بهادری فرد به خبرنگار ما گفت: در خبری که در رسانه های مختلف بازتاب داشت، روابط عمومی کمیسیون فاوای اتاق بازرگانی حرف هایی از قول بنده نقل کرده است که صحیح نیست. برای مثال از قول بنده آمده است که «وزارت ارتباطات تخصص لازم برای تشخیص اینکه چه میزان ارز برای یک فعال حوزه نرم افزار مورد نیاز است، ندارد» که بنده چنین صحبتی نکردم و این تخصص با همکاری و همراهی بدنه کارشناسی نهادها و سازمان های مختلف به وجود آمده است.
وی افزود: براساس تصمیم دولت، تصمیم گیری درباره واردات برخی کالاها و نحوه تخصیص ارز، به نهادهای تخصصی ارجاع شده است. مثلا تصمیم گیری درباره واردات دارو به وزارت بهداشت و سازمان غذا دارو محول شده است.
بهادری فرد ادامه داد: در جلسه کمیسیون ICT اتاق بازرگانی دوستان درباره تخصیص ارز به فعالان حوزه نرم افزار اظهار نگرانی کردند که توضیح دادم دولت تمهیداتی را برای آن حوزه اندیشیده و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان دستگاه تخصصی این حوزه، موظف به بررسی و تایید درخواست ها شده است.
معاون سازمان فناوری اطلاعات گفت: زمانی که این وظیفه به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات محول شد، جلسات مختلفی با بانک مرکزی و همچنین داخل وزارت ارتباطات تشکیل شد و راهکارهای لازم دیده شده است که خیلی زود به صورت عمومی اطلاع رسانی خواهد شد.
وی در پاسخ به این سوال که این فرآیند صرفا درباره حوزه نرم افزار است یا شامل سایر حوزه ها هم می شود، گفت: از آنجا که در جلسات مربوط به حوزه نرم افزار حضور داشته ام، اطلاع دقیقی درباره بخش سخت افزار و سوییچ های مخابراتی ندارم. اما درباره بخش نرم افزار، دوستان نگرانی نداشته باشند و سازوکار مربوط به آن خیلی زود اعلام می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :