آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 240846
تاریخ انتشار : 4 تیر 1397 13:27
تعداد بازدید : 431

بخش مهندسی به زنان بیشتری نیاز دارد

یاسمین علی- شنبه گذشته در روز جهانی زنان در مهندسی، ما دستاوردهای فراوان بانوان مهندس را در سرتاسر جهان جشن گرفتیم. اکنون زمان خوبی است که بگوییم، هنوز در بریتانیا، فقط 11 درصد مهندسان، زن هستند. مهندسی پشت بسیاری از مواهبی است که از آنها بهره می بریم؛ از جاده ها و پل ها گرفته تا تولید برق و آب آشامیدنی، اما بسیاری از دستاوردهای هیجان انگیز فناوری، همچون هوش مصنوعی، روباتیک، گوشی های هوشمند و فناوری های پوشیدنی هم به مهندسی وابسته اند.

*سفیرجایزه مهندسی ملکه الیزابت
برای جلب تعداد بیشتری از بانوان به حوزه مهندسی، باید کاربردهای فراوان آن را با شفافیت به زنان نشان بدهیم. از این طریق می توانیم الهام بخش تعداد بیشتری از زنان برای پیوستن به این حرفه شاهد فعالیت آنان در هیجان انگیزترین نوآوری های جهان باشیم. ما باید هر چه در توان داریم برای دعوت زنان به این چالش و الهام بخشی به بانوان مهندس به کار بگیریم.
گزارشی با عنوان «آینده را خلق کن» (Create the Future)  با نظرسنجی از 10 هزار نفر از سوی جایزه ملکه الیزابت برای مهندسی انجام شده که در آن، 92 درصد پاسخ دهندگان گفته اند که مهندسی روی زندگی روزمره مردم تاثیر دارد. اما فقط با داشتن بخش متوازن تر (از لحاظ جنسیتی) می توانیم دنیایی مناسب آینده مان بسازیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :