آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 240833
تاریخ انتشار : 4 تیر 1397 13:8
تعداد بازدید : 189

رگولاتوری به دو گوشی گوگل تاییدیه داد

آزمایشگاه تأیید نمونه تجهیزات ارتباطی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای نخستین بار تأییدیه های دائمی برای گوشی های امریکایی گوگل صادر کرد.

تسنیم - بعد از اجرای طرح ملی رجیستری گوشی های تلفن همراه و مشمول شدن تمامی برندهای امریکایی، پیکسل های گوگل نیز مشمول این طرح شدند تا به این شکل حاکمیت کشور به مقابله با قاچاق برود.
حال پس از گذشت چند ماه از اجرای این طرح، آزمایشگاه تأیید نمونه تجهیزات ارتباطی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای نخستین بار، دو گواهی دائم و به عبارتی تأییدیه را برای دو گوشی Pixel2 و Pixel2xl صادر کرده که اعتبار این گواهی تا سال 1400 پابرجاست.
در حالی گواهی تأیید نمونه برای این محصول صادر و به عبارتی زمینه ورود آن به بازار فراهم شده که این برند امریکایی در مقاطع خاصی از زمان، کاربران ایرانی را از دسترسی به خدماتش منع کرده است.
اخیرا نیز نمونه بارز دیگری از این رفتار را شاهد هستیم که پیش از پولی شدن خدمات API نقشه گوگل، ارائه خدمات گوگل مپ برای سایت های ایرانی با دامنه دات ir متوقف شد.
یکی از وظایف اداره کل استاندارد و تأیید نمونه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی «ارزیابی نتایج اعلام شده در گزارش آزمایشگاه تأیید نمونه به منظور تصمیم گیری برای ترخیص یا مرجوع کردن تجهیزات» است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :