آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 240807
تاریخ انتشار : 4 تیر 1397 10:24
تعداد بازدید : 471

راه اندازی دو سامانه جلوگیری از کمبود تجهیزات پزشکی و قیمت دارو

مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت گفت: سامانه برخط، با هدف پیشگیری از کمبود تجهیزات پزشکی، طراحی شده است.

فناوران - رضا مسائلی، در جمع مدیران تجهیزات پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی گفت: سامانه برخط، جهت اعلام و پیشگیری از کمبود در تامین تجهیزات پزشکی ازسوی اداره کل تجهیزات پزشکی طراحی شده و تمامی دانشگاه ها و مراکز درمانی می توانند از طریق کارتابل خود در سامانه imed.ir به لینک مذکور دسترسی داشته باشند و کمبودهای موجود در این حوزه را به اداره کل تجهیزات پزشکی اعلام کنند. همچنین این گزارش ها به صورت روزانه در کمیته مشخصی در اداره کل، بررسی و پیگیری می شود.
به گزارش مهر وی افزود: پیگیری اداره کل تجهیزات پزشکی، نافی مسوولیت دانشگاه ها در تامین تجهیزات پزشکی مورد نیازشان نیست و دانشگاه ها باید در این زمینه تدابیر لازم را بیندیشند.
سخنگوی سازمان غذا و دارو نیز از امکان دسترسی مردم به قیمت مصوب تمام اقلام دارویی خبر داد.
همچنین براساس خبر منتشر شده از سوی روابط عمومی وزارت بهداشت، کیانوش جهانپور با بیان دسترسی مردم به قیمت مصوب تمام داروها گفت: با توجه به ضرورت اطلاع رسانی بهنگام در باره فهرست و قیمت مصوب اقلام دارویی و حسب دستور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تاکید رییس سازمان غذا و دارو، جزئیات لیست و قیمت مصوب تمام اقلام دارویی قابل عرضه در داروخانه های سراسر کشور در قسمت جست وجوی دارو، سامانه اطلاعات دارویی سازمان غذا و دارو به نشانی اینترنتی  irc.fda.gov.ir/nfi قابل جست وجو و بازیابی است.
سخنگوی سازمان غذا و دارو افزود: همچنین فهرست اقلام و قیمت مصوب اقلام مورد اشاره از طریق قسمت اطلاعات دارویی اپلیکیشن TTAC به صورت برخط، قابل جست وجو و در دسترس خواهد بود.
وی با بیان اینکه این سامانه قابلیت نصب روی گوش های همراه را دارد، گفت: این سامانه روی گوشی های تلفن همراه قابل نصب بوده و همزمان استعلام اصالت و سلامت کالا، دسترسی به اطلاعات و بهره گیری از اطلاعات دارویی اعم از قیمت و... از امکانات این نرم افزار به صورت آنلاین است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :