آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 240804
تاریخ انتشار : 4 تیر 1397 10:18
تعداد بازدید : 503

نخستین مرکز ترک اعتیاد به بازی با حمایت دولت انگلیس راه اندازی شد

مرکز اختلالات روانی اینترنتی با سرمایه گذاری سازمان سلامت همگانی (NHS) در یکی از بیمارستان های انگلستان راه اندازی شد.

فناوران- این مرکز که در غرب لندن واقع است، از یکی دو هفته آینده کار خود را آغاز می کند و عمده تمرکز خود را معطوف به کسانی کرده که به اختلال بازی دچارند. درمان سایر انواع اعتیاد به اینترنت نیز در آینده به تدریج در این مرکز ارایه خواهد شد. 
هنریتا باودن جونز (Henrietta Bowden–Jones) روانپزشک و بنیان گذار این مرکز می گوید که فعالیت آن بر درمان، تحقیقات و ارایه مشاوره به خانواده ها متمرکز خواهد بود.
وی می افزاید: آسیبی که اختلال بازی موجب می شود، می تواند بسیار شدید باشد و من به نمایندگی از NHS برای درمان جوانان و کمک به خانواده های شان احساس مسوولیت اخلاقی می کنم.
وی می گوید: هنوز شاهد اپیدمی اعتیاد به بازی در میان جوانان نیستیم. البته سخنگوی مرکز درمان اعتیادهای اینترنتی درباره تعداد افرادی که در این مرکز ثبت نام کرده اند توضیحی نداده است.
راه اندازی این مرکز پس از آن علنی شد که سازمان بهداشت جهانی، اختلال بازی را به عنوان یک اعتیاد به رسمیت شناخت. بنا به تعریف این سازمان جهانی، نشانه های این بیماری، ناتوانی در کنترل میزان بازی و دادن اولویت بیش از حد به بازی های رایانه ای است.
البته سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده که بر اساس تحقیقات، بیماری اختلال بازی تعداد اندکی از بازی کنندگان بازی های رایانه ای را درگیر کرده است. اما همه باید مراقب تعداد ساعت هایی که به بازی می پردازند باشند، به ویژه وقتی که درگیر بازی شدن، آنها را از سایر فعالیت های روزانه شان بازمی دارد، یا اینکه متوجه تغییراتی در سلامت فیزیکی یا فیزیولوژیکی و فعالیت ها و عملکرد اجتماعی خود می شوند و درمی یابند که این تغییرات ناشی از عادات مرتبط با بازی های کامپیوتری و ویدیویی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :