آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 240793
تاریخ انتشار : 4 تیر 1397 9:49
تعداد بازدید : 474

با دو شرط زنده بودن برنامه و وجود جدول زمان پخش

«صوت وتصویر فراگیر» تعریف شد

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: ماده ۲ طرح اداره و نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران که در خصوص تعریف صوت و تصویر فراگیر بود در کمیسیون فرهنگی تصویب شد.

خانه ملت - فاطمه ذوالقدر در تشریح نشست دیروز کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: دستور کار نخست نشست روز قبل کمیسیون ادامه بررسی طرح اداره و نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران بود.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان تصویب ماده 2 طرح مذکور در نشست دیروز کمیسیون که تعریفی از صوت و تصویر فراگیر بود، افزود: بر این اساس صوت و تصویر فراگیر عبارت است از محتوای صوتی و تصویری که به صورت گسترده و یک سویه و بدون الزام به شناسایی مخاطب از طریق فرستنده های امواج رادیویی یا شکبه‎های کابلی ماهواره ای و اینترنتی توزیع می شود یا قابلیت توزیع دارد و همچنین محتوای مربوطه زنده بوده یا دارای جدول پخش زمانی است.
وی با بیان اینکه در ادامه نشست امروز ماده 5 و 6 طرح اداره و نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نیز به تصویب رسید، گفت: در ماده 5 طرح مذکور ارکان سازمان صدا و سیما مشخص شدند که عبارت اند از هیات امنا،  رییس سازمان و شورای نظارت.
نایب  رییس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: بر اساس ماده 6 طرح مذکور نیز 5 نفر از افراد حقیقی و حقوقی هیات امنای سازمان صدا و سیما را تشکیل می دهند که ازسوی مقام معظم رهبری برای مدت 5 سال منصوب می شوند


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :