آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 240662
تاریخ انتشار : 2 تیر 1397 11:58
تعداد بازدید : 249

سخنگوی سازمان ثبت‌احوال وعده داد:

ابطال پروانه دفاتر پیشخوان در صورت دریافت پول زور

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: دفاتر پیشخوان دولت موظفند بر اساس تعرفه مصوب اقدام به دریافت هزینه صدور کارت هوشمند کنند و در غیر این صورت با دفاتر متخلف برخورد و پروانه قعالیت آنها ابطال می شود.

تسنیم - سیف الله ابوترابی با بیان اینکه صدور کارت هوشمند همچنان بر اساس برنامه ریزی ادامه دارد، گفت: تا امروز 44 میلیون و 500 هزار نفر برای دریافت کارت هوشمند پیش ثبت نام کرده اند.
وی گفت: از این تعداد 44 میلیون نفر مراحل ثبت نام را خود را تکمیل کرده اند و حدود 40 میلیون و 500 هزار کارت هوشمند برای افراد متقاضی صادر شده است.
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور ادامه داد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته صدور کارت هوشمند تا پایان سال 97 ادامه خواهد داشت و این در حالی است که امیدواریم در فرایند صدور کارت های هوشمند اعتبارات لازم نیز از سوی دولت به سازمان ثبت احوال اختصاص یابد.
ابوترابی بیان کرد:  هزینه تمام شده کارت های هوشمند به مراتب بالاتر از رقمی است که از افراد دریافت می شود ضمن اینکه سازمان برنامه و بودجه کشور وعده داده است که اعتبارات لازم در اختیار سازمان قرار خواهد گرفت که امیدواریم این امر محقق شود.
وی گفت: دفاتر پست و پیشخوان ملزم هستند بر اساس تعرفه ای که برای آنها پیش بینی و ابلاغ شده، درباره هزینه صدور کارت هوشمند عمل کنند و در غیر این صورت بر اساس قانون با آنها برخورد می شود.
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور افزود: متاسفانه برخی از دفاتر پیشخوان اقدام به دریافت پول بیشتر برای صدور کارت هوشمند کرده اند که گزارش آنها در اختیار بازرسی قرار گرفته است.
ابوترابی گفت: هموطنان می توانند در صورت هر گونه تخلف از سوی دفاتر پستی و پیشخوان موارد را به بازرسان مربوطه اطلاع دهند و در ادامه به آنها تذکر و در صورت ادامه تخلف پروانه ها باطل خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :