آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 240603
تاریخ انتشار : 30 خرداد 1397 11:5
تعداد بازدید : 212

آماده باش آمریکا برای حمله سایبری کره شمالی

تنها چند روز پس از نشست تاریخی رهبران آمریکا و کره شمالی در سنگاپور، وزارت امنیت داخلی آمریکا نسبت به حملات سایبری از سوی دولت کره شمالی هشدار داده است.


تسنیم - سی ان ان گزارش  وزارت امنیت داخلی آمریکا اعلام کرد، فعالیت های سایبری مخربی را از سوی دولت کره شمالی شناسایی کرده است. تحلیلگران اف بی آی و وزارت امنیت داخلی آمریکا بر این باورند که دولت کره شمالی نرم افزارهای مخربی را برای آسیب وارد کردن و آلوده کردن سامانه های رایانه ای مورد استفاده قرار داده است.
این نخستین باری نیست که دولت آمریکا هکرهای کره شمالی را مسئول هدف قراردادن شرکت های بزرگ چند بین المللی طی سال های اخیر معرفی کرده است. این در شرایطی است که شرکت “رکورد فیوچر” مستقر در ماساچوست نیز به شواهدی دست یافته است که نشان می دهد گرچه ممنوعیت های صادراتی و محدودیت های اعمال شده بین المللی مانع از دستیابی کره شمالی به فناوری های لازم برای برنامه تسلیحات اتمی اش شده است ولی تحریم ها نتوانسته است مانع از دستیابی پیونگ یانگ به فناوری های رایانه ای شود.
اواخرحمله ماه می نیز وزارت امنیت داخلی آمریکا و اف بی آی نسبت به فعالیت های هکری کره شمالی موسوم به عملیات “کبرای مخفی” هشدار داده بودند.
شرکت امنیت سایبری “فایر آی” آمریکا نیز حملات سایبری از سوی گروه “لازاروس” وابسته به کره شمالی را شناسایی کرده است. این گروه هکری مسئول سرقت میلیون ها دلار از بانک مرکزی بنگلادش در سال 2016 است. این گروه هکری از سوی آمریکا مسئول حمله سایبری به شرکت سونی پیکچرز معرفی شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :