آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 240599
تاریخ انتشار : 30 خرداد 1397 11:0
تعداد بازدید : 157

اپل مکان کاربر را به فوریت های اورژانسی می دهد

طبق گزارش های جدید اپل در آپدیت «آی او اس ۱۲» قابلیت ردیابی مکان کاربر را برای اپراتورهای اورژانس فراهم می کند.


ایسنا - حدود ۸۰ درصد تماس های برقرار شده با اورژانس در آمریکا (۹۱۱) از دستگاه های موبایل انجام می شود. به همین دلیل اپراتورهای اورژانس به سختی می توانند موقعیت فرد را ردیابی کنند.
درهمین راستا اپل اعلام کرد با مراکز اورژانس همکاری می کند تا مکان دقیق کاربر آیفون را در اختیار اپراتورها قرار دهد.
اپل برای این منظور با استارت اپ RapidSOS همکاری می کند. در حال حاضر سیستم Hybridized Emergency Location اپل با نرم افزار موجود مراکز اورژانس یکپارچه شده است. سیستم اپل با استفاده از فناوری مکان تماس گیرنده را با کمک اطلاعات برج های مخابراتی، جی پی اس و نقاط دسترسی وای فای تخمین
 می زند.
این اپدیت در iOS12 عرضه می شود. جالب آنکه گوگل نیز مشغول آزمایش سیستم مشابهی برای گوشی های آندرویید است.
 پیش از این نگرانی هایی درباره چنین سیستم هایی وجود داشت. اما اپل اعلام کرده در ویژگی جدید از اطلاعات کاربر برای مقاصد غیر اورژانس نمی توان استفاده کرد و فقط مرکز ۹۱۱ می تواند طی زمان برقراری تماس به مکان کاربر دسترسی یابد.
همچنین برنامه نقشه گوگل مپ به کاربران آیفون این امکان را می دهد تا بجای علامت فلش، از نشانه خودروی موردعلاقه خود برای نمایش موقعیت فعلی آن ها استفاده کنند.
اگر شما نیز جزو آن دسته از کاربرانی هستید که می خواهید همه ویژگی های اپلیکیشن های مورد استفاده خود را از حالت اولیه آن تغییر وضعیت دهید، این گزارش می تواند بسیار مفید و کاربردی باشد.
اپلیکیشن نقشه گوگل که یکی از بزرگ ترین و بهترین برنامه های موبایل و رایانه برای نمایش مسیر، موقعیت و نقشه های جغرافیایی در جهان محسوب می شود، این امکان را به کاربرانش می دهد تا در صورتی که علامت فلش (پیکان) را برای نمایش موقعیت و مکان جغرافیایی کنونی خود دوست ندارند، بجای آن از علامت و آیکون های خودرومانند مورد علاقه خود استفاده کنند.
بدین ترتیب کاربران گوشی های هوشمند آیفون و سایر دستگاه های الکترونیکی مبتنی بر سیستم عامل iOS قادر خواهند بود با کلیک کردن و نگه داشتن دست خود برروی علامت فلش و پیکان، از علامت و آیکون خودرو استفاده کنند.
کاربران همچنین برای نمایش آیکون خودرو بجای فلش، می توانند از میان گزینه های موجود یک خودروی قرمزرنگ کوچک، یک خودروی پیکاپ سبزرنگ و یک خوردوی شاسی بلند زردرنگ انتخاب کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :