آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 240573
تاریخ انتشار : 30 خرداد 1397 9:10
تعداد بازدید : 617

روش حل مشکل مالباختگان رزرو بسته 200 هزار تومانی تغییر کرد

لغو بسته یک ساله 120 گیگا بایتی برای همه همراه اولی ها

با اعلام سازمان تنظیم مقررات رادیویی، بسته 120 گیگابایتی اینترنت که ناخواسته برای 20 هزار مشترک همراه اول فعال شده بود، برای همه لغو می شود.

فناوران - هفته گذشته پیام جعلی هدیه 20 گیگابایتی همراه اول به مناسبت عید فطر سبب شد تا 450 هزار نفر فریب خورده و 20 هزار نفر از آنها با شماره گیری یک کد دستوری، بسته 200 هزار تومانی اینترنت روی سیم کارت خود فعال کردند.
در پی این ماجرا، همراه اول اعلام کرد که امکان لغو این بسته اینترنتی را باری مشترکان فراهم می کند. قرار بر این بوده که همراه اول به مشترکان پیامک ارسال کرده و از آنها بخواهد لغو بسته را تایید کنند.
اما سازمان تنظیم مقررات رادیویی اعلام کرد که این بسته اینترنتی برای همه این 20 هزار مشترک لغو خواهد شد.
براساس این گزارش رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از لغو خرید همه مشترکانی خبر داد که در پی پیام جعلی اختصاص حجم رایگان اینترنت صورت گرفته و اعلام کرد: اپراتورها ملزم شده اند در فرایند جدید برای همه سرویس ها، تایید مشترک به صورت جداگانه پیش بینی شود.
حسین فلاح جوشقانی با بیان انتشار پیامی جعلی مبنی بر دریافت حجم رایگان اینترنت برای مشترکان اپراتور اول تلفن همراه در ایام تعطیلات عید سعید فطر گفت: ۴۰۰ هزار مشترک اعتباری و ۵۰ هزار مشترک دائمی اپراتور همراه اول از طریق شماره گیری کد  USSD، این سرویس را درخواست کرده اند که برای بیشتر مشترکان اعتباری به دلیل نبود اعتبار کافی، این سرویس فعال نشده و صرفا رزرو شده است.
وی با بیان اینکه برای مشترکان دائمی متناسب با میزان کارکرد سیم کارت، سقف اعتبار در نظر گرفته می شود، افزود: پیامکی برای بسیاری از آنان ارسال شده که اعتبار کافی ندارید و برای فعال شدن این سرویس باید اعتبار خود را افزایش دهید بنابراین برای تعداد زیادی از مشترکان دائمی این سرویس فعال نشده است.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام اینکه خرید تمامی مشترکانی که براساس شایعه منتشر شده از طریق کد دستوری اعلام شده، بسته ۱۲۰ گیگ را انتخاب کرده اند، لغو و مصرف دیتای این مشترکان به آخرین بسته انتخابی قبل از این خرید باز می گردد، اظهار کرد: همچنین برای مشترکانی که با فعال سازی کد  USSD، از سرویس استفاده کرده اند هزینه ای منظور نخواهد شد و در صورتی که هزینه ای هم از آنها کسر شده باشد، این هزینه باز گردانده می شود.
رییس سازمان رگولاتوری با بیان اینکه لغو سرویس برای همه مشترکین از طریق پیامک اطلاع رسانی می شود، گفت: اپراتورها ملزم شده اند فرایند خود را اصلاح کرده و در فرایند جدید برای همه سرویس ها، تایید مشترک به صورت جداگانه پیش بینی شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :