آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 240548
تاریخ انتشار : 29 خرداد 1397 12:17
تعداد بازدید : 565

روبات های آوازه خوان به بازار می آیند

محققان کالیفرنیایی یک روبات آوازه خوان ساخته اند که با استفاده از سنسورهای حرارتی خود می تواند حضور انسان ها را تشخیص دهد.

آنا- این روبات که مجهز به سنسورهای حرارتی است، می تواند حضور انسان را تشخیص دهد، سپس به سمت آنها برود و صداهای بامزه از خود تولید کند یا حتی شروع به آواز خواندن کند. این روبات آوازه خوان که «روور» نام دارد، کاری از هانا ولف، دانشجوی دانشکده هنرهای رسانه ای در دانشگاه سانتا باربارا است که در زمینه تعاملات انسان روبات تحقیق می کند. 
ولف این روبات را با استفاده از یک رومبا (روبات جاروبرقی)، یک کامپیوتر رازبری پای و پلت فرم آردوینو (یک پلت فرم اوپن سورس الکترونیک) ساخته است. این روبات برای دو هدف ساخته شده؛ هدف اول شاد کردن مردم و هدف دوم سرمایه گذاری بر روش های تعاملی بین انسان و روبات. این روبات های آوازه خوان می توانند در جواب به انسان ها بوق بزنند، جیر جیر کنند و صداهای دیجیتال از خود تولید کنند. ولف این روبات را طوری برنامه ریزی کرده است که در اطراف مردم از خود صدا تولید کند. یک دوربین فیلمبرداری واکنش مردم به تقلید صدای روور از روبات«R2–D2»، روبات بامزه ای در سری فیلم های سینمایی جنگ ستارگان  را ثبت می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :