آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 240518
تاریخ انتشار : 29 خرداد 1397 11:3
تعداد بازدید : 477

بخش خصوصی برای بازاریابی دیجیتال، ارز دولتی می گیرد

بانک مرکزی، اولویت های جدید تامین ارز بابت مصارف ارزی خدماتی مورد نیاز متقاضیان به نرخ اعلامی این بانک را به شبکه بانکی ابلاغ کرد.

فناوران- با اعلام بانک مرکزی تامین و انتقال ارز بابت هزینه های حمل، ترانزیت و توزیع محموله های پستی بین المللی برای شرکت پست با امضای ذیحساب یا مدیر امور مالی و معاونت برنامه ریزی، پشتیبانی و توسعه مدیریت شرکت مذکور با تایید وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و برای کاروان پستی غیردولتی و شرکت های فعال خدمات پستی سریع بین الملل (دارای مجوز‏‏‏‏‏/پروانه فعالیت از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی) با ارایه اصل صورتحساب و تایید وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از طریق پست بانک بلامانع است.
همچنین تامین و انتقال ارز بابت هزینه اجاره و حق اشتراک شبکه های اطلاعاتی و بازاریابی دیجیتال (اینترنت، رویترز، گوگل و...) با ارایه درخواست متقاضی غیردولتی منضم به اصل صورتحساب و با تایید وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، حداکثر به میزان مندرج در آن تا سقف 80 هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها بلامانع است.
تامین و انتقال ارز بابت اصل، سود و تمام عواید حاصل از سرمایه گذاری خارجی در کشور با تایید سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران نیز بلامانع اعلام شده است و به این ترتیب به نظر می رسد مشکل سرمایه گذارانی چون MTN که با مشکل خروج ارز از کشور روبه رو بودند، حل شود.
براساس این دستورالعمل تامین و انتقال ارز برای صندوق ضمانت صادرات ایران بابت پرداخت هزینه های بیمه اتکایی به بیمه گران خارجی، پرداخت خسارت بیمه نامه ها و ضمانت نامه های اعتباری ارزی به صادرکنندگان و سیستم بانکی، پرداخت هزینه های حقوقی وصول مطالبات خارجی به موسسات خارجی، پرداخت حق اشتراک بانک های اطلاعات خریداران و بانک های خارجی به منظور اعتبارسنجی آن ها، با تایید بالاترین مقام صندوق ضمانت صادرات ایران بلامانع است.
تامین و انتقال‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏/پرداخت ارز بابت هزینه های دفاتر نمایندگی خارجی در ایران (از جمله دفاتر نمایندگی بانک های خارجی در داخل کشور)، از محل حساب ارزی این نمایندگی ها، مشروط بر آنکه ارز مورد نظر قبلاً ازسوی آن ها تامین شده باشد نیز ممکن شده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :