آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 240503
تاریخ انتشار : 29 خرداد 1397 10:15
تعداد بازدید : 924

میلیونر نوجوان بیت کوینی دکتر اختاپوس ساخت

نوجوانی به نام اریک فینمن که از طریق سرمایه گذاری روی بیت کوین میلیونر شده، بخشی از پولش را برای ساخت یک اسکلت روباتیک خارجی شبیه به دکتر اختاپوس (شخصیت شرور داستان های مرد عنکبوتی) برای کمک به حرکت کودکان معلول اختصاص داده است.

نشریه تایم در سال 2014 از فینمن به عنوان یکی از بانفوذترین نوجوانان دنیا نام برده بود. این نوجوان که یکی از میلیونرهای معروف دنیا در ارزهای دیجیتالی و بیت کوین است، هزینه ساخت یک پروتز روباتیک شبیه به دکتر اختاپوس را متقبل شده و اکنون این بازوهای مکانیکی آماده برای استفاده کودکان معلول است.
ایده فینمن ساخت این لباس روباتیک با بازوهای دراز و مکانیکی برای تحقق رویاهای کودکان و حرکت بخشی به آنها بود که آن را محقق کرد. کودکان می توانند این کیت روباتیک را به صورت لباس بپوشند. سپس با تکان دادن دستان و انگشتان شان می توانند بازوهای روباتیک آن را به حرکت دربیاورند تا چیزی را بگیرد یا از روی زمین بردارد. 
این گجت پوشیدنی با چاپگرهای سه بعدی ساخته شده و متشکل از چندین میکروکنترلر است. میکروکنترلر اصلی این سیستم آردوینو مگا 2560 است که هشت موتور شاخک ها و چهار موتور بازوها را کنترل می کند. 
این کیت یک نمایشگر LCD رنگی برای کنترل بازوها و شاخک ها دارد. برخی اطلاعات مورد نیاز درباره این کیت روی LCD نمایش داده می شوند و البته جلوه دکتر اختاپوس را هم بهتر کرده است. وزن کل این سیستم با بازوها حدود 6/5 کیلوگرم است.
فینمن لباس دکتر اختاپوس را به منظور مقابله با بیماری سندرم هایپرموبیلیتی و به طور ویژه برای یک پسر بچه 10 ساله طرفدار فیلم های ابرقهرمانی کمپانی مارول به نام اریستو میهند ساخته است که از بیماری هایپرموبیلیتی رنج می برد.
هایپرموبیلیتی به این معناست که فرد بیمار برخی یا همه مفاصل خود را بیش از افراد دیگر حرکت می دهد. تعداد کمی از مبتلایان به هایپرموبیلیتی درد یا علائم دیگری دارند که در این حالت به آن سندرم هایپرموبیلیتی مفاصل یا سندرم هایپرموبیلیتی خوش خیم مفاصل گفته می شود. برخی از مبتلایان به این بیماری به دلیل این که این وضعیت در کار روزانه آنها اختلال ایجاد می کند، شکایت دارند.
فینمن و همکارانش پس از چند ماه کار، رویای این پسر بچه را به واقعیت تبدیل کردند. آنها با الهام از دکتر اختاپوس، اسکلت روباتیک را به گونه ای طراحی کرده اند که تمام اجزای آن قابلیت حرکت به اطراف دارد.
البته فینمن هم قبول دارد که این کیت روباتیک باید توسعه داده شود و هنوز کاملا آماده استفاده نیست. وی می گوید اولین ایده اش فعلا یک سرگرمی بیشتر نیست و باید هزینه های بیشتری برای تحقیق و توسعه آن انجام دهند و انواع تست های واقعی را با کودکان مختلف پشت سر بگذارند تا مشکلات و کمبودهای این بازوهای مکانیکی روباتیک بروز کند.
او می گوید ازسه سالگی به روباتیک علاقه داشته ولی در مدرسه این موضوع از سوی معلمان نادیده گرفته شده و رفتار بی رحمانه ای باش داشتند. فینمن خارج از مدرسه در پروژه های مختلف مربوط با روباتیک کار می کند و کمی پول درمی آورد.
 میلیونر بیت کوینی کیست؟
اریک فینمن در بین خانواده خود اولین کسی است که به کالج نمی رود و به این موضوع افتخار هم می کند. او از یک خانواده تحصیل کرده و علم دوست آمده است و کالج نرفتن برای او و خانواده اش یک موضوع عادی نیست. اریک این تصمیم بزرگ را به خاطر افزایش چشمگیر ارزش خرید و فروش بیت کوین و موفقیت در سرمایه گذاری خود گرفت. 
فینمن درباره خودش می گوید که در ماه مه سال 2011 که 12 سال داشته، شروع به پس انداز بیت کوین کرده است. آن زمان هر کوین فقط 12 دلار آمریکا ارزش داشت. پدر و مادر اریک فینمن دکترای دانشگاه استنفورد دارند و ادامه تحصیل و موفقیت او برایشان بسیار مهم بوده است. اما به او قول می دهند که اگر بتواند هزار دلاری که مادربزرگش برای مخارج کالج به او هدیه داده بود را از طریق سرمایه گذاری به یک میلیون دلار برساند، با کالج نرفتن او موافقت می کنند.
فینمن با اولین درآمد 100 هزار دلاری اش در اوایل سال 2014، یک شرکت آنلاین آموزشی به نام Botangle راه اندازی کرد که به دانش آموزان مایوس اجازه می داد تا از طریق ویدیوچت، مدرس پیدا کنند. وی همچنین به دره سیلیکون رفت و با یکی از بنیانگذاران ردیت به نام الکسیس اوهانیان دیدار و نیز به بخش های مختلفی از دنیا نیز سفر کرد.
اریک فناوری Botangle را در ژانویه 2015 به سرمایه گذاری فروخت که پیشنهاد جذاب خرید شرکت در ازای 100 هزار دلار وجه نقد یا 300 بیت کوین را داده بود. ارزش بیت کوین در آن زمان با افت شدید به 200 دلار بازای هر سکه رسیده بود. خود اریک می گوید با این ذهنیت که بیت کوین به مهم ترین فناوری تاثیرگذار آینده» تبدیل می شود، فروش شرکت در ازای دریافت 300 بیت کوین را پذیرفت.
حالا او این موفقیت چشمگیر را به دست آورد و به جای ثبت نام کالج در پاییز آن سال، روی پروژه های دیگر تمرکز کرد. کمک به توسعه یک ماهواره در پروژه ElaNa ناسا و جمع آوری سرمایه اولیه برای استارتاپی در زمینه پول دیجیتال و چند ایده سرمایه گذاری دیگر، برنامه او در سال 2017 بودند. 
بیشتر سرمایه فینمن از طریق همان هزار دلار است که روی بیت کوین، به اضافه  مقدار کمتری روی دیگر ارزهای دیجیتال، سرمایه گذاری کرده است. در حال حاضر فینمن کمی بیشتر از 400 بیت کوین با ارزشی بیشتر از یک میلیون دلار آمریکا دارد. ارزش هر بیت کوین حدود6755  دلار است.
منابع: The Next Web و All3DP


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :