آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 240485
تاریخ انتشار : 28 خرداد 1397 11:8
تعداد بازدید : 253

هوش مصنوعی حرکات را پیش بینی می کند

محققان دانشگاه بن در آلمان به یک سیستم هوش مصنوعی الگوهای رفتاری افراد را آموزش داده اند. به این ترتیب این ماشین می تواند به درستی حرکت بعدی فرد را از چند دقیقه قبل پیش بینی کند.

مهر- هوش مصنوعی مذکور با مشاهده ساعت ها ویدیوهای آشپزی می تواند حرکات را پیش بینی کند.  دکتر یورگن گال معتقد است نرم افزار هوشمند به تدریج می تواند حرکات انسان را ساعت ها قبل از انجام پیش بینی کند.
محققان برای آموزش پیش بینی به این سیستم  روی ویدیوهای آشپزی تمرکز کردند. آنها با کمک این ویدیوها توانستند به ماشین آموزش دهند فعالیت هایی مانند خرد کردن گوجه فرنگی، اضافه کردن نمک یا پنکیک درست کردن را شناسایی کند. پس از چهار ساعت الگوریتم توانست توالی رویدادهای مورد نیاز برای پخت یک غذا را شناسایی کند. درمرحله بعد مراحل یادگیری سیستم آزمایش شد. به همین دلیل ویدیوهایی تازه برای سیستم نمایش داده شد. مانند گذشته به ماشین اطلاعات داده شد که  چه اتفاقی می افتد. در این نقطه از الگوریتم خواسته شد تا عمل بعدی را پیش بینی کند. هوش مصنوعی توانست به درستی اعمال را در آینده نزدیک پیش بینی کند. نرخ صحت پیش بینی  دربازه های زمانی کوتاه مدت بیش از ۴۰ درصد بود؛ اما این شاخص برای فعالیت های بلند مدت از ۳ دقیقه، به ۱۵ درصد کاهش یافت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :