آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 240439
تاریخ انتشار : 28 خرداد 1397 8:58
تعداد بازدید : 336

معاون سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد:

شرکت های دانش بنیان از پرداخت حق بیمه پیمان معاف می شوند

معاون سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه تمامی قراردادهایی که مجری آنها شرکت های دانش بنیان و در حوزه فعالیت های دانش بنیان آن شرکت تعریف شده باشند با معرفی و تأیید معاونت علمی از محاسبه ضرایب و پرداخت حق بیمه پیمان معاف خواهند بود.


تسنیم - به منظور تسهیل کسب وکارهای دانش بنیان جلسه ای مشترک با حضور علی ربیعی؛ وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و سورنا ستاری؛ معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برگزار و تصمیماتی برای حل مشکلات و موانع کسب وکارهای دانش بنیان أتخاذ شد.
سورنا ستاری با بیان اجرای قانون حمایت از شرکتهای دانش بنیان اظهار کرد: تلاش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر حمایت از کسب وکارهای دانش بنیان است؛ تاکنون با دستگاه های مختلفی مانند مالیات، گمرک و ستاد کل نیروهای مسلح مسیرهای خاص و ویژه ایی برای کسب وکارهای دانش بنیان طراحی و اجرا شده است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با بیان نقش بسیار مهم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تأمین اجتماعی در تسهیل فضای کسب وکار دانش بنیان گفت: به دلیل نوپا بودن اغلب کسب وکارهای دانش بنیان، مشکلاتی در  تعامل با سازمان تأمین اجتماعی وجود دارد که باید برای آنها راه حلی ارائه داد.
ربیعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی هم در این جلسه با تأکید بر اهمیت کسب وکارهای دانش بنیان گفت: موضوع اشتغال یکی از مسایل اصلی کشور است و باید به صورت ویژه برای اشتغال فارغ التحصیلان در برنامه توسعه اشتغال فراگیر و برنامه توسعه اشتغال روستایی و عشایری مسیر ویژه ای را تدارک دید.
همچنین در این جلسه محمد حسن زاده؛ معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی حضور داشت و با بیان اینکه براساس مصوبات این نشست مشترک، تمامی قراردادهایی که مجری آنها شرکت های دانش بنیان و در حوزه فعالیت های دانش بنیان آن شرکت تعریف شده باشند با معرفی و تأیید معاونت علمی از محاسبه ضرایب و پرداخت حق بیمه پیمان معاف خواهند بود و صدور مفاصا حساب منوط به أخذ تعهد حسابرسی از دفاتر خواهد بود.
حسن زاده با بیان تعامل سازمان تامین اجتماعی با بخش های بسیار متنوعی از فعالان اقتصادی گفت: به منظور رسیدگی تخصصی به امور بیمه ای شرکت های دانش بنیان شعبه های خاصی در تهران برای ثبت نام و رسیدگی به اعتراضات ایجاد می شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :