آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 240417
تاریخ انتشار : 27 خرداد 1397 13:42
تعداد بازدید : 466

درآمد 400 میلیونی سینما از فوتبال

بازی ایران مراکش از سری بازی های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه که عصر جمعه ۲۵ خرداد در سینماهای ایران نمایش داده شد بیش از ۴۰۰ میلیون تومان فروش کرد.

مهر- این بازی با فروش حدود ۲۵ هزار بلیت در ۱۱۰ سالن سینما در کشور نمایش داده شد که حدود ۴۰ تا ۵۰ سالن در شهرستان ها و باقی به تهران تعلق داشت.
پخش اولین بازی فوتبال جام جهانی روسیه در حالی در سینماها بلیت فروشی شد که هنوز مشخص نیست چه میزان از این درآمد به فیلمسازانی تعلق می گیرد که فیلم هایشان در حال اکران است و یک ماه به دلیل جام جهانی و رقابت های فوتبال نمایش فیلم هایشان به سایه خواهد رفت.
هنوز بازی های دیگری نیز در راه است که بلیت های آنها نیز به فروش گذاشته می شود از جمله بازی بعدی ایران و اسپانیا که تاکنون با فروش محدودی که داشته باز هم هفت هزار بلیت توسط مردم خریداری شده است.
مشخص نیست سهم سینماداران از فروش بلیت تماشای فوتبال در سینما چقدر است و چه سهمی برای صاحبان آثار درنظر گرفته می شود. همچنین مشخص نشده رضایت صاحبان فیلم های روی پرده چگونه جلب شده است.
هفته گذشته طبق مصوبه شورایعالی اکران  قرار شد تمهیداتی برای صاحبان فیلم های درحال اکران در ایام جام جهانی فوتبال در نظر گرفته شود؛ مصوبه ای که جزییات دقیق تر و بیشتری از آن منتشر نشد. 
این اتفاقات در حالی رخ می دهد که مسعود اطیابی سخنگوی شورایعالی تهیه کنندگان بیان کرد: تداخل جام جهانی با اکران فیلم ها لطمه زیادی به اکران زده است. البته شادی مردم مهم تر است و این لطمه به این شادی می ارزد اما باید برای صاحبان فیلم ها هم فکری کرد.
اطیابی با اشاره به اینکه هنوز مذاکرات دقیقی در این باره انجام نشده، گفت: باید یک یا دو هفته فضای جایگزین بعد از جام جهانی برای فیلم های در حال اکران در نظر گرفته شود چون افت شدیدی در فروش فیلم ها داشته ایم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :