آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 240373
تاریخ انتشار : 27 خرداد 1397 10:40
تعداد بازدید : 444

دیدار وزرای فاوا و کار برای حل مشکلات مالیاتی و بیمه‌ای کسب‌وکارهای نوپا

لایحه مالیات صفر برای استارتاپ ها تدوین می شود

نشست وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با موضوع زیرساخت و توسعه اشتغال درحوزه IT با تاکید بر تولید محتوا برگزار شد.

فناوران- پس از این نشست محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توییتی نوشت: «در جلسه ای با علی ربیعی درباره رفع موانع بیمه ای کسب و کارهای نوپا از طریق طرح کارآفرین به راهکار اجرایی رسیدیم. بر این اساس سازمان تامین اجتماعی پس از تصویب دولت، تسهیلاتی را برای این کسب و کارها در نظر خواهد گرفت».
براساس این گزارش علی ربیعی در حاشیه دیدار با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با وزارت ارتباطات درباره رفع موانع بیمه ای استارتاپ ها تفاهم کردیم و قرار شد تمام موارد بیمه ای چون نحوه رسیدگی، مشوق ها و معافیت های بیمه ای در این تفاهم نامه گنجانده شود و هماهنگی برای رفع موانع این نوع از کسب و کارهای نوپا صورت گیرد.
ربیعی درباره آخرین وضعیت رفع مشکلات و موانع پیش روی کسب و کارهای نوپا گفت: موانع درحال برطرف شدن است اما چون کار جدیدی است و کارهای جدید معمولا با ساختارهای اجرایی موجود همخوانی ندارند از اینرو باید در روش اجرا هماهنگی هایی صورت گیرد.
وی با اشاره به رفع مشکلات بیمه ای کسب و کارهای نو افزود: در این تفاهمنامه مواردی چون نحوه رسیدگی، مشوق ها و معافیت های بیمه ای مشخص می شود تا بعد از امضا برای رفع موانع بیمه ای کسب و کارهای نوپا اقدام صورت گیرد.
ربیعی درباره رفع مشکلات مالیاتی نیز گفت: باتوجه به توافق این دو وزارتخانه باید از طریق مجلس یا دولت شمول معافیت های مالیاتی خدمات مولد را برای این نوع از کسب و کارها گسترش دهیم تا مالیات صفر برای آنها درنظر گرفته شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :