آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 240371
تاریخ انتشار : 27 خرداد 1397 10:37
تعداد بازدید : 473

با تصمیم مجمع عمومی عادی شرکت مخابرات ایران

«اخابر» به هر سهم 40 تومان سود داد

با تصمیم سهامداران در مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت مخابرات ایران، هر سهم شرکت مخابرات ایران (با نماد اخابر) در سال مالی 1396، سود 400 ریالی کسب می کند.

فناوران- مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت مخابرات ایران روز چهارشنبه برگزار شد و در آن پس از ارایه گزارش های حسابرسی، صورت های مالی منتهی به سال ۱۳۹۶، تصویب شد.
در این جلسه که با حضور 98 درصد از سهامداران برگزار شد، تقسیم ۴۰۰ ریال سود برای هر سهم تصویب شد. پس از ارائه گزارش های حسابرسی و بررسی و تصویب صورت های مالی مقرر شد ۴۰۰ ریال سود برای هر سهم صاحبان سهام شرکت مخابرات ایران توزیع شود.
همچنین سازمان حسابرسی کل کشور به عنوان حسابرس و همچنین روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه رسمی شرکت تعیین شد.
لحظاتی از این مجمع تحت تاثیر اعتراض بازنشستگان شرکت مخابرات ایران قرار گرفت. هرچند مجید صدری مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با بیان این که از مشکلات بازنشستگان آگاه است، برای حل آنها می کوشد و در دفترش به روی بازنشستگان همواره باز است، توانست اعتراضات را مدیریت کند.

 گزارش مدیرعامل
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در این مجمع گفت: باید از ارائه تلفن ثابت فاصله گرفته و به سمت ارائه سایر سرویس های جدیدتر برویم که این گام از سال گذشته آغاز شده است.
سیدمجید صدری بر استفاده از فناوری های لبه در همه ابعاد سازمانی و عملیاتی تاکید کرد و افزود: هم افزایی و استفاده مشترک از منابع برای خودکفایی در صنعت مخابرات، از اولویت های اصلی فعالیت ماست و برای تحقق اهداف، ارتباط با سندیکا، اتحادیه، شرکت های دانش بنیان و تولیدکننده های داخلی در دستور کار قرار دارد.
وی ادامه داد: ضمن حمایت از تولید ملی به دنبال سودآوری برای همه ذی نفعان خواهیم بود.
صدری توسعه بازار، توسعه سرویس های هم افزا (باندل)، تحول در شبکه و فناوری اطلاعات و افزایش بهره وری در نمونه عملیاتی را از مهم ترین اولویت های تجاری برشمرد و ادامه داد: تمرکز بر توسعه باند پهن ثابت و تلفن همراه سبب شد ۶۰ درصد بازار اینترنت کشور در اختیار مخابرات قرار گیرد و ضریب نفوذ تلفن ثابت از ۳۹ به ۴۲ درصد افزایش یابد.
وی افزود: سال گذشته میانگین مصرف ترافیک روزانه همراه اول (تلفن سیار) سه هزار و 770 ترابایت و در تلفن ثابت 2هزار و 150 ترابایت بود. در مجموع پنج هزار و 850 ترابایت دیتا به صورت روزانه مصرف شد.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران شمار مشترکان تلفن ثابت را بیش از 30 میلیون نفر و مشترکان باند پهن تلفن همراه را بیش از 32 میلیون نفر در سال 1396 اعلام کرد.
به گفته وی، سال گذشته سهم بازار اینترنت پرسرعت ثابت 58.8 درصد با نرخ رشد 3.3درصد بود و ضریب نفوذ 20.37 درصد در خانوار را داشت.
وی شمار پورت های پرسرعت بهره برداری شده را پنج میلیون و 500 هزار پورت اعلام کرد و گفت: امسال برای حدود یک میلیون و 700 هزار سرویس فیبر نوری (FTTH) ظرفیت سازی و دستکم ۳۰۰ هزار مشترک به سرویس فیبرنوری شرکت اضافه می شود.
صدری توسعه درگاه و خدمات غیرحضوری، ساده سازی فرایندهای ارائه خدمات به مشتریان، افزایش کانال های پرداخت، ساماندهی مراکز تماس و بهبود نیم درصدی در شاخص رضایت مشتری (NPS) را از مهمترین دستاوردهای شرکت در بخش مشتریان عنوان کرد.
تدوین نقشه راه آموزشی، توجه بیشتر به نیازها و خواسته های سرمایه انسانی و پیاده سازی نظام مدیریت عملکرد کارکنان همسو با راهبرد شرکت نیز از اولویت های منابع انسانی است.
مدیرعامل شرکت مخابرات گفت: حمایت از تولیدکنندگان داخلی، توسعه خدمات و اکوسیستم محتوا و همکاری با شرکت های دارنده پروانه ارتباطات ثابت (FCP) را از مهم ترین برنامه های شرکت در سال ۱۳۹۷ است.

 هشدار رییس هیات مدیره مخابرات
رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران که ریاست مجمع عمومی را بر عهده داشت نیز گفت: زمانی چین آرزوی تجهیزات مخابراتی مشابه ایران را داشت اما اکنون به قدرتی مهم در این بخش تبدیل شده است.
مهدی صفری عوامل این موفقیت را حمایت های دولتی، نیروی انسانی متخصص و تجهیزات خوب و سرمایه گذاری برشمرد و گفت: اکنون نیروی انسانی خوبی در کشور وجود دارد و حمایت های دولتی نیز باید بیش از پیش شود اما نیاز به سرمایه گذاری های جدی تری احساس می شود تا ایران بتواند در بازار رقابت، از دیگران پیشی بگیرد.
صفری تاکید کرد: اگر برای سرمایه گذاری های جدید تلاش نشود ممکن است در بازار رقابت با مشکل روبرو شویم.

 خلاصه ای از عملکرد مخابرات در سال 1396
براساس گزارش سالانه مکتوب شرکت مخابرات ایران، وضعیت سهامداران این شرکت نسب به پیش تغییری نکرده و شرکت توسعه اعتماد مبین با 50 درصد سهام به علاوه یک سهم، سهامدار قالب است. 7/19 درصد سهام این شرکت متعلق به دولت، 20 درصد متعلق به کارگزاری سهام عدالت، 5 درصد متعلق به کارکنان شرکت اصلی و گروه و حدود 5 درصد بقیه نیز در اختیار سهامداران خرد در بورس است.
این شرکت در ارزیابی صد شرکت برتر سال 1396، رتبه دوم بالاترین ارزش افزوده، رتبه دوم بیشترین سودآوری، رتبه چهارم بالاترین ارزش بازار و رتبه یازدهم میزان فروش و درآمد را کسب کرد.
این شرکت از نظر تعداد مشترکان تلفن ثابت جایگاه 9، تعداد مشترکان تلفن همراه جایگاه 19، تعداد مشتران پهنای باند جایگاه 17 و ضریب نفوذ اینترنت جایگاه 130 را دارد.
این شرکت در سال گذشته موفق شد بیش از 485 هزار مشترک پورت پرسرعت، 294 هزار مشترک تلفن ثابت و 28 هزار مشترک FTTH جذب کند.
درآمد شرکت مخابرات ایران نیز به مانند سال های گذشته همچنان در حال افزایش است و این شرکت موفق شد پارسال 176 هزار میلیارد ریال درآمد کسب کرده و نزدیک به 31 هزار میلیارد ریال سود کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :