آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 240288
تاریخ انتشار : 23 خرداد 1397 11:15
تعداد بازدید : 566

رییس کل سازمان مالیاتی اعلام کرد:

ثبت ۷۸۱ هزار اظهارنامه الکترونیکی مالیاتی تا ۲۰ خرداد

رییس کل سازمان مالیاتی گفت: بر اساس آخرین آمارها تا ۲۰ خرداد ماه بالغ بر ۷۸۱ هزار و ۷۶۲ اظهارنامه در سامانه های سازمان امور مالیاتی ثبت شد.


فناوران - کامل تقوی نژاد در خصوص ۷ خدمت جدید وزارت اقتصاد در زمینه دولت الکترونیک و ارایه اظهارنامه های مالیاتی در خردادماه گفت: مؤدیان مالیاتی حقیقی باید در خرداد ماه و مؤدیان مالیاتی حقوقی باید تا پایان تیر ماه اظهارنامه های مالیاتی خود را ارایه کنند و با توجه به اینکه ماه خرداد در حال پایان است، مؤدیان مالیاتی حقیقی هر چه سریع تر از طریق مراجع ارایه اظهارنامه از طریق کافی نت ها، شرکت پست و سیستم الکترونیکی از طریق سایت انجام دهند.
رییس کل سازمان مالیاتی درباره روش ارایه اظهارنامه های مالیاتی به صورت الکترونیکی گفت: امسال نیز زمینه ای فراهم شده تا مانند سال گذشته ۱۰۰ درصد از اظهارنامه ها به صورت الکترونیکی ارایه شود؛ ایران یکی از کشورهای پیشتاز در زمینه ارایه اظهارنامه مالیاتی به صورت الکترونیکی است چرا که سال گذشته آمار به ۹۹ درصد رسید در حالی که پیشرفته ترین کشورهای دنیا دارای شاخص ۹۷ تا ۹۸ هستند و امیدواریم روند رشد ارایه اظهارنامه های مالیاتی به صورت الکترونیکی رشد داشته باشد. در زمینه انجام امور به صورت الکترونیکی، بخش پرداخت و درخواست و بررسی شکایات نیز در سازمان امور مالیاتی به صورت آنلاین انجام شده است.
معاون وزیر اقتصاد تاکید کرد: تمامی اظهارنامه هایی که در سال جاری ارایه می شود، در سامانه  یکپارچه مالیاتی مورد رسیدگی واقع می شود که به معنای موفقیت کامل طرح جامع مالیاتی مورد رسیدگی قرار می گیرد.
وی درباره تعداد اظهارنامه های اظهار شده تا به امروز گفت: استقبال بسیار خوبی برای ارایه اظهارنامه های مالیاتی تا به امروز انجام شده و بر اساس توافق کلیدی با اصناف مبنی بر افرادی که شامل گروه سوم مالیاتی می شوند، ۵ درصد مالیات خود را اضافه کنند، سازمان امور مالیاتی وارد رسیدگی به پرونده امور مالیاتی آنها نمی شود و برگ تشخیص صادر نمی شود بلکه برگ قطعی برای این کسب و کارها صادر می شود؛ در سال ۱۳۹۶ بالغ بر یک میلیون و ۲۰۰ هزار مورد از مؤدیان مالیاتی بدون بررسی مالیات آنها مورد  قبول واقع شد.
تقوی نژاد درباره آمار ارایه اظهارنامه های مالیاتی گفت: بر اساس آمارها تا روز ۲۰ خرداد ماه، ۹ هزار ۱۶۳ اظهار نامه توسط افراد حقیقی، گروه اول ۱۳ هزار  و ۲۰۰ اظهارنامه، گروه دوم ۳۳ هزار و ۸۶۰ اظهارنامه و گروه سوم ۳۹۲ هزار اظهار نامه را ارایه کرده اند. همچنین مشمولان تبصره بخش اصناف با افزایش مالیات ۵ درصدی بالغ بر ۳۳۴ هزار اظهار نامه را ارایه کرده اند که در مجموع ۷۸۱ هزار و ۷۶۲ اظهارنامه در سامانه های سازمان امور مالیاتی ثبت شده است.
رییس کل سازمان مالیاتی با بیان اینکه ارایه اظهارنامه برای فعالیت های مشمول معافیت مالیاتی ضروری است، گفت: برخی از فعالیت ها مشمول معافیت مالیاتی یا نرخ صفر مالیاتی است، اما این افراد به شرطی از امتیازات نرخ صفر استفاده می کنند که اظهارنامه ارایه کنند و در صورتی که ارایه نکنند، جریمه خواهند شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :