آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 240254
تاریخ انتشار : 23 خرداد 1397 3:55
تعداد بازدید : 1129

هوش مصنوعی پیش بینی کرد: فرانسه فاتح جام جهانی فوتبال

گلدمن ساکس، شرکت خدمات مالی و بانکداری آمریکایی و چندملیتی، روش جالب و جدیدی برای پیش بینی نتایج جام جهانی امسال انتخاب کرده است و باز هم می خواهد دل را به دریا بزند و با وجود یک بار اشتباه بزرگ این فناوری، باز هم از آن به عنوان پیشگو استفاده کند.

Engadget- بعد از پیش بینی نادرست تورنمت 2014 ازسوی این شرکت این بار تصمیم گرفته که با دقت بیشتری نتایج بازی را تخمین بزند و در این مسیر چه چیزی بهتر از هوش مصنوعی. براساس پیش بینی هوش مصنوعی، چهار تیم فرانسه، برزیل، پرتغال و آلمان با پشت سرگذاشتن رقبا به نیمه نهایی راه پیدا خواهند کرد.
این شرکت مالی از فناوری یادگیری ماشینی با توجه به ویژگی های تیم، اطلاعات شخصی بازیکن ها و اطلاعات عملکرد اخیر تیم ها در این پیش بینی استفاده کرده است و این پیش بینی براساس چهار مدل یادگیری ماشینی است که سپس یافته های اولیه با نتایج مسابقات جام جهانی و رقابت های اروپایی از سال 2005 تاکنون مقایسه کرده است.
در مرحله بعد برای دستیابی به دقیق ترین نتیجه ممکن بازی های جام جهانی یک میلیون بار شبیه سازی شده که در نهایت به پیروزی برزیل ختم شده است.
مطمئنا کسی نمی تواند حتی با در نظر گرفتن تمام فاکتورهای لازم برای تیم و مسابقات فوتبال بتواند آن را پیش بینی کند زیرا ممکن است در دقیقه 90 یک اتفاق سرنوشت سازی رخ بدهد. همین مساله درباره هوش مصنوعی گلدمن ساکس هم صادق است. گفتنی است که چهار سال قبل در چنین روزهایی هوش مصنوعی قهرمانی برزیل را پیش بینی کرد و در نهایت ژرمن ها با به ثمر رساندن هفت گل سنگین ترین شکست را در خانه میزبان به آنها تخمین زد و تماشاگران را با سرخورده کرد. 
گلدمن ساکس در بیانیه ای با تاکید روی جزییات فنی به ماهیت غیرقابل پیش بینی فوتبال پرداخت و اعلام کرد: ما با استفاده از روش های آماری پیشرفته و داده های فراوان، طبیعت تصادفی این تورنمنت را هم در نظر گرفته ایم، با این حال این پیش بینی قطعی نیست چراکه فوتبال پیش بینی ناپذیر است.
در دوره های قبلی این پیش بینی ها چند هفته مانده به آغاز مسابقات منتشر می شد و حالا همین اتفاق در فاصله حدودا دو هفته تا شروع بازی ها رخ داده تا هوش مصنوعی EA قهرمان جام جهانی 2018 روسیه را مشخص کند.
آنطور که EA پیش بینی کرده، تیم های اروگوئه و روسیه از گروه A، اسپانیا و پرتغال از گروه B، فرانسه و دانمارک از گروه C، کرواسی و آرژانتین از گروه D، برزیل و کاستاریکا از گروه E، آلمان و سوئد از گروه F، بلژیک و انگلستان از گروه G و کلمبیا و لهستان از گروه H به ترتیب به عنوان تیم های اول و دوم به دور حذفی رقابت ها صعود کرده اند. 
در این مرحله نیز اروگوئه، فرانسه، برزیل، بلژیک، اسپانیا، کرواسی، آلمان و کلمبیا با شکست حریفان خود به دور یک چهارم پایانی راه پیدا می کنند. نکته جالب در این مرحله، حذف شدن انگلستان ازسوی کلمبیا در ضربات پنالتی و همچنین شکست تیم های پرتغال و آرژانتین به همراه دو ابرستاره خود ازسوی اروگوئه و فرانسه است. در یک چهارم نهایی نیز فرانسه، بلژیک، اسپانیا و آلمان حریفان خود را شکست داده اند تا تیم های راه یافته به نیمه نهایی همگی از قاره اروپا باشند. 
برزیل ازسوی بلژیک حذف می شود و فرانسه نیز اروگوئه را از پیش رو برمی دارد. سپس در نیمه نهایی فرانسه از سد بلژیک گذشته و آلمان نیز اسپانیا را شکست می دهد تا این دو تیم برگزار کننده فینال رقابت ها باشند. در رده بندی اسپانیا دو بر یک بلژیک را شکست خواهد داد تا مقام سوم را کسب کند و در بازی فینال که در پایان 120 دقیقه با نتیجه یک بر یک به پایان رسیده، این فرانسه است که در ضربات پنالتی با نتیجه چهار بر سه رقیب قدرتمند خود را شکست داده و به دومین قهرمانی خود در تاریخ جام های جهانی رسیده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :