آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 240220
تاریخ انتشار : 22 خرداد 1397 13:6
تعداد بازدید : 327

شرکت زیرساخت تحریم های جدید گوگل را تکذیب کرد

شرکت ارتباطات زیرساخت انتشار برخی از اخبار مبنی بر تحریم های جدید علیه زیرساخت های ارتباطی ایران از سوی کمپانی آمریکایی گوگل را تایید نکرد.

مهر - طی سه روز گذشته اخباری از شروع تحریم های جدید گوگل علیه ایران در فضای مجازی منتشر شد. این اخبار به دنبال قطع ارتباط برخی سایت های ایرانی با دامنه ir که از API گوگل مپس استفاده می کردند، انتشار یافت. در پی این محدودیت دسترسی، کاربران در مراجعه به این سایت ها، با پیغام خطا مواجه می شوند. 
براین اساس گمانه زنی ها حاکی از آن بود که اعمال تحریم های جدید علیه زیرساخت های ارتباطی ایران در حال انجام است که یکی از آنها می تواند تحریم گوگل علیه ایران باشد.
در پیگیری این موضوع عیسی زاده، مدیر روابط عمومی زیرساخت این اخبار را تایید نکرد.
وی گفت: تاکنون گزارشی از اعمال محدودیت از سوی گوگل واصل نشده است.
عیسی زاده گفت: اگر کاربرانی که از Api گوگل استفاده می کنند، دچار محدویت یا اختلال شده اند، می توانند از طریق رایانامه شرکت ارتباطات زیرساخت به نشانی help@tic.ir موضوع را اعلام کنند تا همکاران ما آن را رسیدگی و اقدام مقتضی به عمل آورند.
براساس این گزارش در حالی که براساس اعلام پیشین گوگل، از دیروز دسترسی به API سرویس گوگل مپس پولی شد، اما از چند روز پیش خدمات این سرویس روی دامنه های ir مسدود شد. ابتدای هفته جاری دسترسی به سرویس نقشه گوگل برای برخی سایت های با دامنه ir مسدود و در رسانه ها گفته شد که به نظر می رسد گوگل ارتباطAPI  (رابط برنامه نویسی برنامه) سرویس نقشه خود را برای آن دسته از سایت های ایرانی که از دامنه ir استفاده می کنند، قطع کرده است.
سرویس نقشه گوگل در صفحه توسعه دهندگان این شرکت برای سایت هایی که از دامنه ir استفاده می کردند، به پیام «برنامه کاربردی مورد نظر شما به دلیل عدم سازگاری با قوانین گوگل مپ مسدود شده است» منقش شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :