آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 240135
تاریخ انتشار : 21 خرداد 1397 11:48
تعداد بازدید : 241

ا ستفاده از گوگل مپ در برنامه های ایرانی غیرممکن شد

قطع یکباره گوگل مپس روی کسب و کارهای اینترنتی ایرانی ها تقریبا با یک تغییر سراسری اساسی در مدل سرویس دهی API های گوگل مپس همزمان شده است. از 11 ژوئن دسترسی مجاز برنامه نویسان به این API ها منوط به داشتن بیلینگ اکانت است.

فارس - صاحبان کسب وکارهای ایرانی که در سرویس هایشان از نقشه گوگل استفاده می کنند، اخیرا از مسدود شدن امکان استفاده از قابلیت های این سرویس خبر داده اند.
بنابر گفته این کسب وکارها، محدودیت های جدید روی API گوگل مپس تنها برای سرویس های دارای دامنه دات آی آر ایجاد شده و از این رو در گفته های غیررسمی از این محدودیت به عنوان تحریم جدید گوگل یاد شده است.
API مخفف Application Programming Interface به معنی رابط برنامه نویسی برنامه است و به توسعه دهندگان یا همان برنامه نویسان امکان استفاده از قابلیت های برنامه های دیگر در برنامه هایشان را می دهد.
اما قطع یکباره این سرویس گوگل برای کسب و کارهای ایرانی ها با یک تغییر اساسی در مدل سرویس دهی API گوگل مپس برای توسعه دهندگان برنامه ها تقریبا همزمان شده است. گوگل از این اقدام به عنوان بزرگ ترین تغییرات یاد می کند.
پیش از این گوگل اعلام کرده بود که از 11 ژوئن تمامی توسعه دهندگان برای دسترسی مجاز به APIهای گوگل مپس باید بیلینگ اکانت (billing account) داشته باشند. این تغییرات همچنین نیازمند داشتن کردیت کارت است.
با توجه به اینکه این محدودیت پیش از زمان اعلام شده از سوی گوگل اعمال شده به طوری که هنوز  هم یک روز تا رسیدن به زمان آغاز تغییرات سراسری گوگل باقی مانده و تاکنون هم گوگل توضیح رسمی دراین باره نداده است، اظهارنظر قطعی درباره اینکه قطع این سرویس برای کسب وکارهای ایرانی به دلیل تحریم های بیشتر یا تغییرات سراسری سرویس دهی گوگل بوده فعلا ممکن نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :