آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 240131
تاریخ انتشار : 21 خرداد 1397 11:15
تعداد بازدید : 313

ادعای معاون رگولاتوری:

پیامک های تبلیغاتی کاهش یافته است!

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مدعی شد اجرای طرح مسدودسازی شماره های موبایل ارسال کننده پیامک های انبوه به مشترکان، سبب کاهش پیامک های مزاحم شده است.

مهر - مجید حقی با بیان اینکه شواهد نشان می دهد که طی ۴ ماه اخیر میزان ارسال پیامک های تبلیغاتی و ارزش افزوده ناخواسته، کاهش یافته است، گفت: مطابق با مکانیزم های نظارتی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با پیامک های تبلیغاتی مزاحم که از سوی مشترکان به سامانه های ۱۹۵ و ۸۰۰ گزارش داده می شوند، برخورد می کنیم.
وی گفت: هم اکنون مشکل عمده به پیامک های تبلیغاتی مربوط می شود که از سرشماره های شخصی موبایل به صورت انبوه به کاربران ارسال می شود. این شماره ها پس از شناسایی مسدود خواهند شد.
معاون رگولاتوری با بیان اینکه مسدودسازی شماره های شخصی که مبادرت به ارسال پیام انبوه می کنند همچنان ادامه دارد و برای مقابله با این کاربران راهکارهایی جدید نظارتی درنظر گرفته ایم، افزود: متاسفانه در طول زمان، این کاربران خطوط خود را تغییر داده یا رفتار تجاری خود را تغییر می دهند، اما با این وجود ما نیز رفتار نظارتی خود را با آنها مطابقت داده و در کم ترین زمان ممکن، این شماره ها را شناسایی کرده و با آنها برخورد می کنیم.
وی با بیان اینکه با مکانیزم های نظارتی در نظر گرفته شده شاهد کاهش میزان ارسال پیامک های تبلیغاتی مزاحم هستیم، ادامه داد: بناست به زودی اپراتورهای تلفن همراه، پنل کاربری ویژه هر مشترک تلفن همراه را راه اندازی کنند که مدیریت دریافت پیامک در اختیار مشترک باشد.
حقی گفت: با وجود این پنل کاربری که مطابق با مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات به اپراتورها دستور داده شده است، مشترک می تواند ارسال یا عدم ارسال انواع مختلف پیامک را انتخاب و تنظیم کرده و مطابق با آن لیست، اپراتور امکان ارسال پیامک را برای مشترک فراهم می کند.
به گفته وی، این پنل کاربری از نوع اپلیکیشن یا وب بیس خواهد بود که به مشترک اختصاص می یابد تا بتواند مسیر ورود پیامک های لازم را باز و پیامک های مزاحم را مسدود کند؛ با این وجود انتظار می رود با اجرای این دستورالعمل که در راستای حفظ حریم شخصی و شهروندی شهروندان انجام می شود، شماره های مزاحم تبلیغاتی در کمترین بازه زمانی حذف شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :