آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 240124
تاریخ انتشار : 21 خرداد 1397 11:2
تعداد بازدید : 322

جیک جیک

جیک جیک

#FATF
Amir: مجلس ایران بررسی الحاق به کنوانسیون بین المللی مبارزه با تامین مالی تروریسم (یکی از پیش نیازهای خروج کامل از فهرست سیاه) FATF را دو ماه به تعویق انداخت. ضرب الاجل FATF کمتر از سه هفته دیگر است. الحاق به کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان یافته (یک پیش نیاز دیگر) تصویب شد.
احسان بداغی: کمتراز دوهفته دیگر گروه FATF درباره بازگشت ایران به لیست سیاه این گروه تصمیم خواهد گرفت. مجموعه تلاش هایی که نمونه آخرش امروز درصحن مجلس رخ داد، بازگشت ایران به این لیست و شروع اقدامات متقابل را قطعی می کند. دلواپسان فردا گله نکنند چراروابط بانکی قطع شده، آن وضع حاصل رفتار امروز شماست.
سیدحسین نقوی حسینی: پیوستن به FATF کشور را به بن بست می رساند و تنها نتیجه آن این است که آمریکایی ها به وسیله آن ما را تحریم نقطه زن می کنند.
Alireza Shirazi: دوستانی که در مخالفت با FATF می نویسند جایگزینشان چیست؟ یعنی برویم در لیست تحریمی و دیگه نتوانیم با سیستم بانکی بین الملل کار کنیم؟ یک سری گیر دادن که مثلا حماس را جزو گروه تروریستی اعلام کرده... خب مگه الان بانکی پول برای حماس می فرستد که نگرانید؟
Shahab: لیست امید برای تصویب پیوستن ایران به FATF عملا صحنه رو واگذار کرد به اقتدارگراها و اصولگراها تا با شانتاژ بتونن ایران رو به لیست سیاه این سازمان برگردونن. آرزو به دل موندیم تا از این لیست جز مطهری و صادقی یکی یه حرفی بزنه و نطقی کنه و جریان بسازه.
Reza Nouhi: باور بفرمایید اینهایی که شعار مخالفت با FATF رو سر می دهند، حتی دو کلمه درباره این موضوع نخوانده اند، شما توییت های اینها رو بخونید، حتما عرایض من رو تایید می کنید!
Danial Omidvar: من هر کشور دیگه ای به دنیا اومده بودم به احتمال ۹۹ درصد روحم هم خبر نداشت پروتکل الحاقی، FATF، سند ۲۰۳۰ یا OFAC چیه.
ابومحمود: با بالاگرفتن تهدیدات اسرائیل و درعین حال ترس اسرائیل از جبهه مقاومت به خصوص از گروه های فلسطینیِ متحد با ایران. عده ای در کشورمان به دنبال تحمیلFATF بر ایران هستند که ازجمله ثمرات آن تضعیف گروه های مقاومت و طبیعتا راحت شدن خیال اسرائیل است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :