آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 240082
تاریخ انتشار : 20 خرداد 1397 13:12
تعداد بازدید : 343

رییس کنفدراسیون صادرات ایران:

پیشنهادات ارزی واردات و صادرات بخش خصوصی ارایه شد

رییس کنفدراسیون صادرات ایران با اعلام ارایه دو پیشنهاد بخش خصوصی به دولت برای ساماندهی ارز مورد نیاز واردات و حاصل از صادرات،گفت: معتقدم با اجرای آنها، واردات مدیریت می شود و صادرات رونق می گیرد.

ایرنا - محمد لاهوتی افزود: این پیشنهادها از طرف اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و تهران و همچنین کنفدراسیون صادرات ایران در قالب چند نامه خطاب به ریییس جمهوری و معاون اول رییس جمهوری تقدیم شده است.
وی ادامه داد: بخش خصوصی پیشنهاد داده است، شرکت های دولتی و وابسته به نهادهای عمومی غیردولتی، ارز حاصل از صادرات خود را با نرخ 4200 تومان به سامانه نیما وارد کنند و از آن برای ثبت سفارش واردات کالاهای اساسی، واسطه ای و سرمایه ای استفاده شود.رییس کنفدراسیون صادرات ایران، روش واردات در مقابل صادرات را به عنوان یکی از چهار راه هزینه ارز حاصل از صادرات برشمرد و گفت: مضمون این روش این بود که این نرخ، قیمت توافقی بین صادرکننده و واردکننده خواهد بود؛ دلیل این برداشت این است که کالاها در دستورالعمل به 80 و 20 درصد تقسیم شده‎اند.
لاهوتی افزود: براساس این دستورالعمل، 80 درصد ارز حاصل از صادرات باید به سامانه نیما عرضه می‎شد، اما برای 20 درصد باقیمانده، امکان واگذاری ارز به واردکنندگان توسط صادرکننده خارج از سامانه نیما به رسمیت شناخته شده بود. 


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :