آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 240080
تاریخ انتشار : 20 خرداد 1397 12:51
تعداد بازدید : 249

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور:

منشا قدرت نصر کشور از استان ها است

محمدباقر اثنی عشری رییس جدید سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در گفت و گویی با نصر اصفهان به تشریح برنامه های خود در جهت تحکیم جایگاه سازمان، پیگیری مسایل ارزی شرکت های فناوری اطلاعات و ارتباطات، نحوه حمایت از کسب وکارهای نوپا و تعامل صنف با دولت پرداخت که در ادامه می‎خوانید.


به عنوان رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در جهت تحکیم جایگاه سازمان و رونق کسب وکار اعضای صنف چه برنامه هایی دارید؟
در چهارچوب هایی که قبل از انتخابات اعلام شد در حال تدوین برنامه هایی هستیم. جایگاه نظام صنفی رایانه ای جایگاه محکمی است. این سازمان جزو معدود تشکل هایی است که حکم رییس آن را رییس جمهور ابلاغ می کند. درواقع نهادی است مردم نهاد، هیات مدیره نظام های استانی ، شورای مرکزی و رییس سازمان با رای مردم و حاکمیت انتخاب می شود و جایگاه مستحکمی دارد. در این دوره برنامه داریم وفاق صنفی را گسترش دهیم. شعاری که داشتیم پیش به سوی اقتصاد دیجیتال بوده که در نمایشگاه الکامپ امسال نیز با همین شعار "اقتصاد دیجیتال با توان ایرانی" به جلو حرکت خواهیم کرد خوشبختانه به نظر می رسد فضای خوبی پیش رو است و همچنین دولت و مردم درک کرده اند که موتور پیشران توسعه در کشور ICT است.
در خصوص مسایل ارزی و مشکلاتی که برای شرکت های عضو به وجود آمده است چه اقداماتی انجام شده است؟
ما یک سری مکاتبات با وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات و دفتر ریاست جمهوری داشته ایم،  دفتر رییس جمهور نامه ای نوشته اند به رییس بانک مرکزی که در خصوص مسایل ارزی شرکت های IT  با نظر مساعد رسیدگی کنند وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز دستوری داده اند که نسبت به مساله نیازهای ارزی شرکت های ICT رسیدگی شود که این مورد پیگیری و اطلاع رسانی خواهد شد.
 در جهت حمایت از شرکت های دانش بنیان و استار‎ت آپ ها برنامه خاصی دارید؟
بزرگ ترین و مهم ترین اتفاقی که در کشور برای استارت‎آپ ها می افتد برگزاری نمایشگاه الکامپ است که در فضایی در مقیاس ملی حضور می یابند و با یکدیگر، با مخاطبان، مردم و سرمایه گذاران آشنا می شوند. چهار سال پیش در نمایشگاه الکامپ 80 شرکت در یک بخش از سالن 18 حضور داشتند. سال 95 در کل سالن 18 حضور داشتند و در سال 96 سالن های شماره 8 و 9 که جزو سالن های خوب نمایشگاه است به استارت‎آپ‎ها اختصاص داشت و امسال احتمالا سالن های 8 و 9 تکمیل خواهند شد و در نظر داریم سالن های شماره 10 و 11 را نیز اضافه کنیم. امسال استقبال خیلی خوب بوده، نکته قابل توجه این است که تعداد زیادی از استارت‎آپ‎ها که در سال پیش با یک میز شرکت کرده بودند امسال در یک غرفه حضور پیدا خواهند کرد که نشان می دهد در یک سال گذشته رشد خوبی داشته اند و الکامپ برایشان جذاب بوده است. 
جهت تعامل بیشتر بخش خصوصی و دولت چه راه کارهایی در نظر دارید؟
در دولت جدید خوشبختانه این ارتباط ارگانیک و سازمانی وجود دارد و برای مثال مدیران ارشد استان اصفهان در مراسم افطار سازمان نظام صنفی رایانه ای استان اصفهان حضور چشمگیری داشتند که این درواقع تعامل است و نشان می دهد جایگاه سازمان را به رسمیت می شناسند و این نمونه خیلی خوبی است. منشا قدرت ما از نظام صنفی رایانه ای استان ها است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :