آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 240066
تاریخ انتشار : 20 خرداد 1397 11:42
تعداد بازدید : 360

بازار خرید و فروش دستگاه های گیرنده دیجیتال هم از رونق افتاد

در میان کالاهای صوتی و تصویری، اگر چه دستگاه های گیرنده دیجیتال سال ها بازاری گرم و پررونقی داشتند و بیشتر مواقع به ویژه زمان رکود بازار صوتی و تصویری، این بازار رونق داشت؛ اما در ماه های اخیر بازار دستگاه های گیرنده دیجیتال هم از رونق افتاد.

فناوران- به گفته فعالان بازار کالاهای صوتی و تصویری، در سال های اخیر تولیدکنندگان تلویزیون، روی این کالا دستگاه های گیرنده دیجیتال را نصب کرده و به بازار عرضه کردند. همین موضوع موجب شد که این پیش بینی که در آینده نزدیک بازار خرید و فروش این دستگاه ها بی رونق شود قوت گیرد. اما قیمت ارزان و وجود تلویزیون های قدیمی که به گیرنده دیجیتال مجهز نبودند به حیات این دستگاه ها در بازار کمک کرد.
در نهایت در ماه های اخیر بازار خرید و فروش گیرنده های دیجیتال با کاهش شدید تقاضا مواجه شد. کارشناسان می گویند که گرانی کالاهای دیجیتالی از دلایل کاهش تقاضا برای این 
دستگاه هاست. چرا که خریداران به دلیل رشد قیمت ها به بازار مراجعه نمی کنند و خریدها را به زمان ناچاری موکول می کنند. 
به همین دلیل کاهش مراجعه به بازارهای صوتی و تصویری به کاهش خرید دستگاه های ارزان قیمت هم منجر شده است.
یکی از فعالان بازار کالاهای صوتی و تصویری اما می گوید: دوره استفاده از گیرنده های دیجیتال اکسترنال به سر آمده است و در حال حاضر بیشتر تلویزیون های موجود در بازار به گیرنده های دیجیتالی مجهز هستند. 
به همین دلیل باید بگوییم که خطوط تولید این کالا در کشور که با سرمایه گذاری بالا تاسیس شده اند، در معرض ورشکستگی قرار دارند.
یکی دیگر از فعالان بازار هم با بیان این مطلب که بیشتر گیرنده های دیجیتالی موجود در بازار چینی هستند می گوید: در هر حال پایان راه این دستگاه ها نزدیک است.
این فعال بازار می گوید: طی ماه های گذشته بازار خرید و فروش تلویزیون کمترین میزان فروش را تجربه کرده است و تنها کالایی که در این مدت مورد استقبال نسبی قرار گرفته است، اسپیکرهای پرتابل غول پیکری هستند که با برندهای سونی، پاناسونیک و ... در بازار موجودند و مخاطبان ویژه ای هم دارند.
به گفته این فعال بازار، این امیدواری وجود دارد که با نزدیک شدن به ماه میانی فصل تابستان، شاهد رونق نسبی بازار کالاهای صوتی و تصویری و به ویژه تلویزیون باشیم. زیرا در شرایط فعلی بازار در شرایط بسیار بدی است و در آستانه ورشکستگی قرار دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :