آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 240025
تاریخ انتشار : 19 خرداد 1397 13:15
تعداد بازدید : 392

اچ تی سی دوباره گرفتار کاهش درآمد شد

گزارش مالی ماه مه میلادی سال جاری ۲۰۱۸ نشان می دهد که شرکت تایوانی اچ تی سی (HTC) دوباره دچار کاهش درآمد شده است.

ایسنا- شرکت اچ تی سی یکی از شرکت های تایوانی موفق و فعال در حوزه فناوری بود که چندین سال متوالی توانست رکورد و درآمدهای چشمگیری را به خود اختصاص دهد، اما این کمپانی مدت هاست که با کاهش میزان درآمد و سوددهی مواجه شده است و یکی از بزرگترین علت های این امر نیز کاهش میزان محبوبیت و همچنین سقوط فروش گوشی های هوشمند اچ تی سی در بازارهای جهانی است.
تازه ترین آمار و گزارش های منتشر شده در ماه مه میلادی حاکی از آن است که میزان درآمد و فروش این شرکت تایوانی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، یک کاهش ۴۶ درصدی را تجربه کرده است.
اچ تی سی در ماه مه سال گذشته ۲۰۱۷ میلادی درآمدی معادل 27/152 میلیون دلار داشته که این میزان امسال به 35/82 میلیون دلار کاهش یافته است. 
پس از مقایسه درآمد این شرکت در پنج ماه آغازین سال ۲۰۱۸ با درآمد آن در مدت مشابه در سال ۲۰۱۷، مشخص می شود که اچ تی سی از 06/448 میلیون دلار به ۳۵۱ میلیون دلار افت درآمد داشته
است.
سال قبل بدترین سال تجاری و اقتصادی برای اچ تی سی بود چرا که متحمل یک ضرر و زیان معادل ۵۸۰ میلیون دلاری شده بود. اما این شرکت با هدف گذاری های بلندمدت خود و سرمایه گذاری بر روی فناوری های نوین و نوظهور همچون واقعیت افزوده و مجازی تصمیم گرفته است که به مرور شرکتش را از خطر ورشکستگی و از هم گسستگی برهاند.
البته باید این نکته را در نظر داشت که اچ تی سی با ارسال و انتشار هدست های واقعیت مجازی وایو که از ماه اوریل آغاز شد، می تواند تاثیر اقتصادی پررنگی را بر روی میزان درآمد و فروش خود ایجاد کند.
علاوه بر این، این شرکت جدیدترین گوشی هوشمند و پرچمدار خود را به تازگی در اواخر ماه مه معرفی و رونمایی کرد که باز هم می تواند در موفقیت اچ تی سی تاثیرگذار باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :