آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 239912
تاریخ انتشار : 13 خرداد 1397 12:56
تعداد بازدید : 473

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

مردم ارز مجازی نخرند

معصومه آقاپور علیشاهی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در شرایطی که ساز و کار قانونی برای خرید و فروش ارز مجازی وجود ندارد، مردم از معامله ارز مجازی دوری کنند.

خانه ملت- آقاپور علیشاهی  با اشاره به خرید و فروش ارزهای مجازی در صرافی ها اظهار داشت: خرید و فروش ارزهای مجازی ممنوع است، به هیچ وجه نباید صرافی ها وارد چنین بحثی شوند. وی با بیان اینکه ساز و کار خرید فروش ارز مجازی در ایران تعیین نشده است، بیان داشت: با وجود اینکه هنوز ساز و کار این کار تعیین نشده است؛ اما مردم نسبت به خرید ارز مجازی اقبال نشان می دهند که این کار در بلند مدت به ضرر آنها تمام خواهد شد.
نماینده مردم شبستر در مجلس دهم ادامه داد: مادامی که بانک مرکزی بر غیرقانونی بودن خرید و فروش ارز مجازی تاکید دارد، توصیه می کنیم مردم به سمت این بازار نروند، در صورتی که در این معامله ایراد و اشکالی ایجاد شود به لحاظ قانونی نمی توان آن را دنبال کرد. وی گفت: در حال حاضر قانونی  برای ساز و کار ارزهای مجازی نداریم و تا زمانی که بانک های ایران به بانک های جهانی مرتبط نشود نمی توانیم وارد معاملات مجازی شویم. آقاپور علیشاهی با بیان اینکه نمی توان ارزهای مجازی را به لحاظ قضایی پیگیری کرد، اظهار داشت: مردم نباید به سمت بازاری بروند که سازوکار قانونی ندارد و نمی توان به در مراجع قضایی آن را پیگیری کرد. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در این باره که سرعت قانون گذاری ایران متناسب با رشد اقتصادی دنیا نیست، توضیح داد: تا زمانی که اصلاح قانون مبارزه با پولشویی و FATF پذیرفته نشود و به بانک های جهانی متصل نشویم نمی توانیم به سمت خرید و فروش ارزهای مجازی برویم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :