آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 239894
تاریخ انتشار : 13 خرداد 1397 11:46
تعداد بازدید : 360

تلویزیون های OLED فرودگاه اینچئون کره جنوبی سوخت

گزارش های منتشره حاکی است که تلویزیون های OLED جدید ال جی نصب شده در فرودگاه اینچئون کره جنوبی دچار سوختگی پیکسل و مشکل در نمایش تصاویر شده اند. بنابراین شرکت ال جی مجبور شد آن ها را با تلویزیون های LCD جایگزین کند.

ایسنا- ال جی در ابتدا قصد داشت آن ها را دوباره با یک سری دیگر از تلویزیون های OLED خود جایگزین کند، اما از آنجا که احتمال داشت دوباره این اتفاق برای تلویزیون ها بیفتد و ضد تبلیغ شود، از این کار صرف نظر کرد.
تلویزیون های LCD چندین سال است که در عرصه تلویزیون، گوشی هوشمند و سایر دستگاه های الکترونیکی دارای نمایشگر یکه تازی می کنند و تاکنون گزارشی مبنی بر خرابی نمایشگر یا سوختگی پیکسل در آن ها منتشر نشده است.
البته یکی از دلایلی که می تواند موجب سوختگی پیکسل ها در تلویزیون های OLED شود، استفاده مداوم و شبانه روزی از آن در پایانه های مسافربری و ترمینال های فرودگاهی باشد، چراکه این نمایشگرها که به منظور نمایش شماره پروازها و ساعت های فرود و بلند شدن هواپیماها مورد استفاده قرار می گیرند، دایم روشن هستند.
 بنابراین به گفته تحلیلگران، مقاومت تلویزیون های OLED در برابر روشن بودن شبانه روزی و مداوم بسیار کمتر از تلویزیون های LCD است. به همین خاطر هم در فرودگاه اینچئون کره جنوبی، تلویزیون های OLED ال جی دچار سوختگی موقت پیکسل ها شده اند.
البته هنوز اطلاعات و جزییات دقیقی از این اتفاق منتشر نشده، هرچند که شرکت ال جی مشکل سوختگی موقت پیکسل در تلویزیون های OLED ال جی را رد کرده و مدعی شده است که تلویزیون هایش حداقل ۳۰ هزار ساعت معادل ۱۰ سال با ۸ ساعت استفاده در روز عمر کرده و با روشن بودن مداوم دچار مشکل نمی شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :