آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 239891
تاریخ انتشار : 13 خرداد 1397 11:44
تعداد بازدید : 362

ساخت باکیفیت ترین صفحه نمایش OLED ازسوی گوگل و ال جی

شرکت های گوگل و ال جی در حال کار روی صفحه نمایش هایی هستند که از وضوح و کیفیت بالا برخوردار است و آنچه افراد در این صفحه نمایش ها می بینند، تا حدود زیادی مشابه چیزی است که در واقعیت می بینند.

رایورز- کلی بیور، رییس واقعیت مجازی و واقعیت ترکیبی گوگل در سال گذشته گفت: مهندسان باید به شکلی کارها را جلو ببرند که وقتی افراد مشغول تماشای تلویزیون می شوند، حسی کاملا مشابه با دیدن واقعیت داشته باشند.
پژوهشگران در یک مقاله به موانعی پرداختند که پیش روی رسیدن به یک صفحه نمایش عالی وجود دارد.
تمام پژوهشگران این حوزه، در پی رسیدن به راهکاری هستند که بتوانند حسی مشابه با واقعیت به انسان بدهند.
یک هدست باید میدان دیدی به وسعت بیش از 100 درجه به فرد بدهد و مجهز به یک صفحه نمایش با 1000 تا 2200 پیکسل بر اینچ و 15 تا 25 میلیون پیکسل بر چشم داشته باشد.
 اگر بخواهیم صادقانه بیان کنیم، باید بگوییم که مشخصات مورد نظر هرگز به سیستم بینایی انسان نزدیک نیست. زیرا اگر سیستمی بخواهد به سیستم بینایی انسان نزدیک شود، باید میدان دید افقی 160 درجه ای و میدان دید عمودی 150درجه ای داشته باشد.
 صفحه نمایشی که ازسوی این دو شرکت ساخته شد، 4/3 اینچی است اما هنوز خیلی با سیستم بینایی انسان متفاوت است و میدان دید افقی 120 درجه و میدان دید عمودی 96 درجه ارایه می دهد.
این نمایشگر رزولوشنی برابر با 4800 در 3840 پیکسل دارد که به معنای 1443 پیکسل در هر اینچ است. 
این نمایشگر با نرخ تازه سازی 120 هرتزی تجربه ای فوق العاده را برای کاربر به ارمغان خواهد آورد. شرکت های مورد نظر از دستاورد تازه خود با عنوان «نمایشگر هدست با بیشترین رزولوشن در دنیا» نام می برند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :