آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 239869
تاریخ انتشار : 13 خرداد 1397 10:52
تعداد بازدید : 787

راه اندازی سامانه پرونده های مهم و ملی قضایی

مدیرکل اسناد و امور مترجمان رسمی قوه قضاییه گفت: سامانه آرشیو الکترونیکی اسناد مهم و ملی قضایی به منظور صیانت حداکثری از پرونده های مهم و ملی، طراحی و راه اندازی شده است.

قوه قضائیه - احمد اسدیان با بیان راه اندازی این سامانه گفت: در حال حاضر اطلاعات تعداد 4 هزار و 100 پرونده مهم و ملی در این سامانه به همراه تصاویر اسناد یاد شده به ثبت رسیده است.
اسدیان افزود: این سامانه که بر پایه مطالعات مقدماتی، وضعیت سنجی و رصد نیازهای موجود طراحی شده از ظرفیت های گسترده ای نظیر امکان ثبت عنوان اطلاعات پرونده مطابق با کاربرگ فهرست نویسی، انتخاب و بارگذاری اسناد اسکن شده، ثبت کلیه فعالیت های کاربران در سامانه، ثبت اطلاعات امانت گیرندگان پرونده ها، جستجوی ساده و پیشرفته در پرونده ای مهم و ملی با رعایت سطوح دسترسی و طبقه بندی اطلاعات و امکان ویرایش اطلاعات کاربردی برخوردار است.
مدیرکل اسناد و امور مترجمان رسمی گفت: با توجه به ضرورت گردآوری، حفاظت، ساماندهی اسناد، سهولت در بازیابی و استفاده کاربران حقیقی و حقوقی از محتوای اسناد و مدارک فهرست نویسی شده و همچنین ارایه خدمات آرشیوی به سند پژوهان، اطلاعات جمع آوری شده به انضمام تصاویر اسناد مربوطه در سامانه اسناد و پرونده های مهم و ملی ثبت و ضبط می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :