آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 239864
تاریخ انتشار : 13 خرداد 1397 10:38
تعداد بازدید : 519

مدیرعامل سرمایه گذاری ایرانیان :

فین تک ها را مقابل شرکت های پرداخت قرارندهید

مدیرعامل سرمایه گذاری ایرانیان با اشاره به سخنان وزیرارتباطات در خصوص مصوبات جدید هیات دولت و اینکه وزیر ارتباطات این مصوبات را به معنای پایان انحصار شرکت های PSP عنوان کرده بود، گفت: عده ای به اشتباه ورود فین تک ها را به عرصه به معنای الزام در رقابت با PSPها یا رفع انحصار شرکت های پرداخت تعبیر می کنند.

اخبار پولی مالی-  محسن محمدی با بیان اینکه حضور فین تک ها در صنعت پرداخت نخستین بار نیست که رخ می دهد و فین تک ها پیشتربا شرکت های پرداخت از جمله ایران کیش ارتباط نزدیک داشته و ازسوی این شرکت حمایت های بسیار زیادی شده اند، گفت: آنچه که دراین حوزه دارای اهمیت است توجه به حساسیت صنعت پرداخت واین موضوع است که باید ارتباطات قابل اعتماد برای رگولاتور و قانون گذاربا شرکت های مقابل دراین زمینه وجود داشته باشد، شرکت های “پی اس پی” آن اعتبار و اعتماد را ایجاد کرده اند؛ اعتباری که نمی توان از سایرین نیز انتظار داشت.
وی افزود: از سویی بحث برندینگ نیز در این زمینه خیلی موثر است و این طور نیست هر کس که به تازگی وارد این بازار شود، بتواند موفق عمل کند.
مدیرعامل سرمایه گذاری ایرانیان اظهار کرد: شرکتی که برند معتبری داشته و خودش را در صنعت پرداخت جاانداخته باشد، حتما نسبت به شرکت هایی که بخواهند به تازگی وارد میدان شوند بیشتر مورد اقبال مشتریان و ذینفعان خواهد بود و بعید می دانم شرکت هایی مانند ایران کیش که یک برند قدیمی دراین صنعت هستند، نگرانی ازاین بابت داشته باشند.
وی با اشاره به مشکلات ارزی موجود درکشور و تاثیر آن در صنعت پرداخت گفت: اتفاقا یکی از لطمات دراین حوزه را همان شرکت های فین تکی که قصد ورود به این عرصه را دارند خواهند خورد. وی افزود: شرکت های پرداخت از موضوع ارز چندان صدمه نخواهند دید، چرا که این شرکت پیشتر تجهیز منابعی که قرار بود انجام دهد را حتی خیلی بیشتر از حد نیازهم تامین کرده است،اما موضوع ارز می تواند نقطه ضربه پذیر برای شرکت های تازه وارد باشد.
محمدی درباره بزرگترین چالش صنعت پرداخت در سال جاری نیز گفت: یکی از مهم ترین آن ها چالش قانونگذار است؛ هنوز هم موضوع تغییر کارمزدها وجود دارد که راه عبور ازاین موضوع توسعه خدمات و محصولات است ایران کیش با تنوع محصولات و نه تمرکز صرف بردستگاه های POS از سد این چالش عبور خواهد کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :