آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 239862
تاریخ انتشار : 13 خرداد 1397 10:36
تعداد بازدید : 522

نخستین بار

فروش جهانی گوشی در سال 2017 کاهش یافت

حدود 5 ماهی از سال جدید میلادی می گذرد اما همچنان آمارهایی از میزان فروش، سود و درآمد شرکت ها در سال گذشته منتشر می شود.

فناوران- بر این اساس Internet Trends گزارش داده است که تعداد گوشی های هوشمند عرضه شده و فروخته شده در سال ۲۰۱۷ نسبت به سال های قبل با کاهش همراه شده است. به این ترتیب، این اولین باری است که شاهد چنین رکودی در بازار هستیم. 
گزارش ها حاکی است در سال ۲۰۱۷ برای اولین بار، گوشی های هوشمند کمتری نسبت به سا ل های قبل به بازار عرضه شده است. 
همچنین IDC ماه فوریه اعلام کرده بود که فروش گوشی های هوشمند با کاهش 0/5 درصدی روبه رو شده است. این موسسه تحقیقاتی در گزاش سال ۲۰۱۶ نیز آورده است که به سختی شاهد ۲ درصد افزایش سالیانه عرضه گوشی بوده ایم. 
از میان کل گوشی های هوشمند عرضه شده به بازار، گوشی های مجهز به سیستم عامل آندرویید و iOS نسبت به سایر سیستم عامل ها جایگاه بهتری دارند و به ترتیب در رتبه یک و دو جدول قرار گرفته اند. 
البته با وجود افزایش قیمت گوشی های هوشمند، میانگین قیمت فروش ​​کاهش یافته است؛ به طوری که کاربران به جای گوشی های گران قیمت و رده بالا گوشی های میان رده ای که از امکانات خوبی برخوردارند را انتخاب می کنند. البته رشد فروش گوشی هوشمند هم از آنجا که بازار اشباع شده، متوقف شده است. به طور مشابه، میزان رشد کاربران اینترنت در سال ۲۰۱۷ تنها ۷ درصد افزایش داشته است. این در حالی است که در سال ۲۰۱۶ میزان رشد کاربران اینترنت، ۱۲ درصد بود. 
براین اساس از یک سو به دلیل افزایش قیمت ها و از سوی دیگر اشباع گوشی های هوشمند که تفاوتی با نسخه های قبلی ندارند، بسیاری از کاربران به جای خرید گوشی های نو، همان دستگاه های قدیمی را مورد استفاده قرار می دهند.
در حالی که میزان عرضه و فروش گوشی در سال 2017 با کاهش همراه شده، اما گزارش هایی از سه ماهه ابتدایی سال 2018 منتشر شده که حکایت از افزایش میزان فروش دارد. 
بر اساس گزارش موسسه تحقیقاتی گارتنر، با گذشت مدت زمان کوتاهی شرایط تغییر کرده و فروش گوشی های هوشمند در ماه های ابتدایی سال 2018 رشد کرده است.
در حالی که رشد فروش بسیاری از شرکت های سازنده تلفن های همراه چندان زیاد نبوده، شرایط در مورد شرکت هوواوی متفاوت است و این شرکت شاهد استقبال قابل توجه از تولیدات خود بوده است.
بیشترین سهم در بازار گوشی های هوشمند متعلق به سامسونگ است که رقم آن از 8/20 درصد در سه ماهه اول سال 2017 به 5/20 درصد در سه ماهه اول سال 2018 کاهش یافته و میزان فروش آن از 78 میلیون و 776 هزار دستگاه به 78 میلیون و 564 دستگاه نزول کرده است.
رتبه دوم مربوط به اپل است که سهم آن در بازار از 7/13 به 1/14 درصد افزایش یافته و رشد قابل توجهی را به خود اختصاص داده است. اما بیشترین رشد مربوط به هوواوی است که سهم آن از 9 درصد به 5/10 درصد افزایش یافته است. در این فهرست دو شرکت چینی دیگر به نام های شیائومی و اوپو در رتبه های بعدی قرار دارند و سهم دیگر شرکت های سازنده گوشی هم از 9/44 به 1/40 درصد از بازار کاهش یافته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :