آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 239861
تاریخ انتشار : 13 خرداد 1397 10:33
تعداد بازدید : 388

با صدور حکمی از سوی رییس امور مالیاتی تهران

نمایندگان نصر تهران در هیات های حل اختلاف مالیاتی منصوب شدند

دو نماینده سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران به عنوان عضو اصلی در هیات های حل اختلاف مالیاتی شهر و استان تهران معرفی شدند.

فناوران - رییس امور مالیاتی شهر و استان تهران، طی احکامی  محمد هاشمی و امیر میراضی را به مدت یک سال به عنوان نمایندگان سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران در هیات حل اختلاف مالیاتی ادارات کل امور مالیاتی شهر و استان تهران منصوب کرد.
حکم انتصاب نمایندگان سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران در هیات های حل اختلاف مالیاتی شهر و استان تهران در راستای اجرای بند 3 ماده 244 قانون مالیات های مستقیم مصوب اسفندماه 1366 و اصلاحیه های بعدی آن و در پی درخواست سازمان برای معرفی این افراد صورت گرفته است.
نمایندگان سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران به عنوان عضو اصلی در هیات های حل اختلاف مالیاتی تهران حضور دارند تا در جلسات رسیدگی به اعتراض های مالیاتی اعضای سازمان شرکت کنند.
حضور نمایندگان سازمان در جلسات رسیدگی به پرونده های مطرح در هیات حل اختلاف مالیاتی باعث می شود اعتراض های مالیاتی شرکت های ICT با دقت و نگاه تخصصی تری پیگیری و دنبال شود.
براساس قانون، مؤدی مالیاتی برای رسیدگی به اعتراضش می تواند نماینده تشکل صنفی حاضر در هیات حل اختلاف را انتخاب کند. قطعا انتخاب نماینده صنف برای حضور  در هیات های  سه نفره حل اختلاف مالیاتی کمک قابل توجهی به پیگیری و حل اعتراض مالیاتی اعضای صنف خواهد کرد و رای ها با کارشناسی بیشتری صادر می شود.
براساس بند 3 ماده 244 قانون مالیات های مستقیم هر هیات حل اختلاف مالیاتی از سه نفر تشکیل شده است؛  نفر اول نماینده سازمان امور مالیاتی کشور  و نفر دوم قاضی اعم از شاغل یا بازنشسته است؛ درصورتی که قاضی بازنشسته واجد شرایطی در شهرستان ها یا مراکز استان ها وجود نداشته باشد بنا به درخواست سازمان امور مالیاتی کشور، رییس قوه قضاییه یک نفر قاضی شاغل را برای عضویت هیات معرفی خواهد کرد.
براساس این ماده قانونی، نفر سوم هیات فوق، یک نماینده از اتاق بازرگانی و صنایع و معادن یا اتاق تعاون یا جامعه حسابداران رسمی یا مجامع حرفه ای یا تشکل های صنفی یا شورای اسلامی شهر به انتخاب مودی است ؛ درصورتی که برگ تشخیص مالیات ابلاغ قانونی شده باشد یا همزمان مؤدی با تسلیم اعتراض به برگ تشخیص، در مهلت قانونی انتخاب خود را اعلام نکند سازمان امور مالیاتی با توجه به نوع فعالیت مؤدی یا موضوع مورد رسیدگی از بین نمایندگان مزبور یک نفر را انتخاب خواهد کرد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :