آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 239860
تاریخ انتشار : 13 خرداد 1397 10:32
تعداد بازدید : 802

بازارهای کامپیوتر به تعطیلات رفتند

بازار خرید و فروش کامپیوتر از روز دوشنبه تا پایان هفته تعطیل است.

فناوران- به گفته فعالان بازار کامپیوتر، تا یک سال پیش کسبه بازارهای کامپیوتر چندان اهمیتی به تعطیلات نمی دادند و بازار هم در روزهای تعطیل مشتری داشت؛ اما از اوایل سال جاری وضعیت بازار تغییر کرده است و کسبه گویا در انتظار تعطیلات هستند. زیرا بازار مشتری ندارد و بازارهای کامپیوتر حتی در روزهای عادی هم در حالت نیمه تعطیل به سر می برند.
یکی از فعالان بازار کامپیوتر در این زمینه می گوید: حتی برخی از فروشگاه ها 2 روز ابتدایی هفته را هم تعطیل کرده و با یک تعطیلات یک هفته ای به پیشواز تعطیلات تابستانی رفته اند.
وی می گوید: حجم تقاضا از بازارهای کامپیوتر بسیار کاهش یافته است و در شرایط فعلی فعالان بازار برای تامین هزینه های جاری خود دچار مشکل شده اند. یکی دیگر از فعالان بازار کامپیوتر هم با تایید گفته های همکارش می گوید که بسیاری از کسبه نیروهای کار را تعدیل کرده اند و برخی هم فروشگاه ها را تحویل داده و سرمایه خود را از بازار کامپیوتر خارج کرده اند. به گفته وی، از ارز دولتی هم که دولت وعده داده بود خبری نیست و بازار همچنان با کاهش موجودی و همچنین تقاضا مواجه است و اینطور که پیداست هیچ مقام دولتی و خصوصی به فکر نجات بازار کامپیوتر و این صنف نیست.
کارشناسان نیز می گویند که تعطیلات طولانی مدت برای بازار هر کالایی تهدید است و با توجه به شرایط فعلی که بازار کامپیوتر در آن قرار دارد، چنین تعطیلاتی اگر چه تاثیری در میزان تقاضا از بازار  ندارد؛ اما انگیزه فعالیت را کاهش داده و خروج سرمایه از بازار را سرعت می بخشد. کارشناسان بر این باورند که حتی ارایه ارز دولتی ممکن است به رشد تقاضا از بازار منجر نشود و تنها مشکل تامین موجودی را از بازارهای کامپیوتر کمرنگ کند. به گفته آنها نباید به بروز تغییرات مثبت در آینده نزدیک در بازار کامپیوتر امیدوار بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :