آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 239857
تاریخ انتشار : 13 خرداد 1397 10:28
تعداد بازدید : 535

وعده ساخت شبه پارک فناوری و مهارت در پایتخت

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور توافق کردند یک شبه پارک علم، فناوری و مهارت به طور آزمایشی در استان تهران راه اندازی شود.

ایرنا - معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در این نشست گفت: آموزش ها باید با رویکرد آماده سازی محیط کسب و کار برای اشتغال جوانان با کمک شرکت های نوپا (استارت آپ ها) و توسعه بخش خصوصی ارایه شوند. 
سورنا ستاری افزود: باید زمینه تسهیل ورود بخش خصوصی برای نیازسنجی آموزشی و اجرای برنامه های مرتبط فراهم شود.  وی گفت: الگوی ارایه آموزش های مهارتی در کشورهای پیشرفته، اجرای این برنامه ها در جوار بنگاه های اقتصادی، صنایع و محیط واقعی کار براساس نیاز واقعی بازار کار صنعت است. 
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نیز در این نشست بر اهمیت گنجاندن آموزش های مهارتی در آموزش های دانشگاهی تاکید کرد.
سلیمان پاک سرشت گفت: آموزش های مهارتی در کشور ما در قالب یک نظام آموزشی منسجم ارایه نمی شود که می توان همانند سایر کشورها با تصویب قانون مهارتی، پراکندگی این آموزش ها را رفع کرد.
با وجود گسترش شکل گیری استارت آپ ها این بخش مغفول واقع شده است و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برای ارایه آموزش های کوتاه مدت در این حوزه ظرفیت خوبی دارد.
پاک سرشت افزود: کاهش تصدی گری دولت با واگذاری آموزش ها به بخش خصوصی محقق می شود و این سازمان در نقش حاکمیتی خود باید بر سنجش مهارت و صلاحیت حرفه ای نظارت کامل داشته باشد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :