آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 239823
تاریخ انتشار : 12 خرداد 1397 18:20
تعداد بازدید : 1059

تحریم های بهشتی یا Zakhire Akherat!

محمد معصوم- فیروزآبادی:” برای اینجانب تحریم موجب افتخار بزرگ است. امیدوارم که ذخیره آخرت باشد. رَبَّنا تَقَبَّلْ مِنَّا إِنَّکَ أَنْتَ السَّمیعُ الْعَلیمُ”

در جدیدترین بیانیه وزارت خزانه داری دولت ایالات متحده، 6 فرد و 3 نهاد ایرانی به لیست تحریم ها اضافه شده است. یکی ازاین اشخاص ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی و رییس مرکز ملی فضای مجازی کشور است. “علت قرار گرفتن نام این افراد در OFAC، تحدید آزادی بیان و سوءاستفاده از حریم شخصی شهروندان است. فیروزآبادی مسوول تلاش های دولت ایران برای مسدودکردن برنامه های رسانه های اجتماعی مانند Telegram و وادار ساختن ایرانیان به استفاده از برنامه های تحت کنترل دولت است که توسط رژیم مورد نظارت قرار می گیرند.” نتیجه این تحریم چنین عنوان شده است: “تمام اموال و منافع مربوط به افرادی که امروزه در ایالات متحده یا در اختیار یا کنترل آمریکا قرار دارند، باید مسدود شده و به OFAC  گزارش داده شود و به طور کلی افراد آمریکایی از معامله با چنین اشخاصی منع شده اند. به علاوه، موسسات مالی خارجی که به طور آگاهانه تراکنش های مهم را تسهیل می کنند، یا افرادی که اطلاعات یا پشتیبانی فراهم می کنند، در معرض تحریم های کنونی قرار دارند که ممکن است دسترسی آن ها به سیستم مالی آمریکا را قطع کرده یا اموال ومنافع آن ها  بلوکه شود.
“ فیروزآبادی اما در واکنش به این تحریم، بیانیه ابتدای یادداشت را منتشر می کند و در آن از این رفتار به عنوان عیدی کریم اهل بیت در شب میلاد مبارک ایشان یاد می کند. این پاسخ نه چندان هم سنخ با بیانیه وزارت خزانه داری اگر مصداق "اصلا هم درد نداشت" نباشد چه کاربردی جز مصرف داخل دارد؟ بگذارید گفت وگویی که از طرف یکی از آگاهان در اختیار ما گذاشته شده را افشا کنم. گفت وگوی ترامپ و استیون منوشین وزیر خزانه داری.
Trump: How is everything Steve?
Mnuchin: Mr. President! One of new person of OFAC list has reacted and published a statement
Trump: Really? What does he say?
Mnuchin: We haven’t understood clearly, he said this action is a Zakhire Akherat!
Trump: Zakhire Akherat? Jesus Christ? What does it mean? Is it a code name for a hidden parallel atomic plan?
Mnuchin: I don’t know sir but it means something that will store for the other world.
Trump: The bloody other world? I knew they have been working, Hey Bolton call Mattis The mad dog!
یادمان نرود در دوره ای که  تحریم ها ورق پاره هایی بی ارزش قلمداد می شد و عده در نمازهای یومیه یشان دعا می کردند که تحریم ها روز به روز عمیق تر شود چه وضعیتی برای کشور رقم خورد!!
فارغ از میزان و حوزه تاثیرگذاری جوابیه جناب فیروزآبادی، بهتر بود ایشان علت این رفتار خصمانه آمریکا را با عدد و رقم بیان کند؛ مشابه کاری که خرم آبادی، که نام او هم در این لیست بود، در کانال سروش انجام داد؛ لااقل خرم آبادی تلاش کرده در قالب آمار و ارقام، تاثیرگذاری تصمیمش را بیان کند ولی آقای فیروزآبادی با این سابقه حضور در حوزه فناوری به یک بیانیه بیشتر شعاری اکتفا کرده و هیچ توضیحی در مورد تصمیمات گرفته شده در سطح کلان نمی دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :