آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 239812
تاریخ انتشار : 12 خرداد 1397 16:36
تعداد بازدید : 358

3310 نوکیا جان سخت ترین گوشی دنیا

ممکن است تصور کنید که یک گوشی قدیمی مانند نوکیا ۳۳۱۰ از گوشی های هوشمند جدید مجهز به سیستم عامل آندرویید ضعیف تر و شکننده تر باشد.


مهر - نتایج یک آزمایش علمی که به تازگی روی گوشی ۳۳۱۰ انجام شده عکس این مطلب را نشان می دهد.
بر اساس آزمایش یادشده که فیلم آن توسط یکی از کاربران مشهور یوتیوب موسوم به Kreosan منتشر شده گوشی نوکیا ۳۳۱۰ می تواند در برابر تزریق برق با فشار یک میلیون ولت مقاومت کرده و سالم بماند، اما گوشی های هوشمند آندروییدی از چنین توان مقاومتی برخوردار نیستند.
شاید از همین رو باشد که نوکیا ۳۳۱۰ توسط بسیاری از علاقمندانش پاره آجر لقب گرفته است؛  لقبی که نشانگر استحکام و صلابت این گوشی در برابر ضربه، فشار، جریان برق و غیره است.
در جریان آزمایش یادشده ابتدا یک میلیون ولت جریان برق به گوشی نوکیا ۳۳۱۰ متصل شد. گوشی مذکور در جریان انجام آزمایش ابتدا از کار افتاد و سپس نمایشگر آن روشن و خاموش شده و پیام های عجیبی را نمایش داد. اما زمانی که با آن تماس گرفته شد، گوشی زنگ خورد و شماره تماس مخاطب هم به نمایش درآمد. نکته مهم تر اینکه بعد از پایان آزمایش گوشی نوکیا ۳۳۱۰ بدون مشکل خاصی به فعالیت عادی خود ادامه داد.
اما این شرایط در مورد گوشی های آندروییدی پیشرفته وجود داشت و زمانی که جریان برق یک میلیون ولت به آن تزریق شد، نمایشگر لمسی بعد از نمایش پیام هایی عجیب از کار افتاد. همچنین این گوشی قادر به برقراری تماس نبود و زمانی که آزمایش به پایان رسید، مشخص شد که یکی از قطعات نصب شده روی مادربرد این گوشی سوخته و از کار افتاده است.
آزمایش یادشده ثابت می کند گوشی نوکیا ۳۳۱۰ کماکان جان سخت ترین گوشی تلفن همراه موجود روی کره زمین است و گوشی های پیشرفته امروزی هنوز نمی توانند جایگزین آن شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :