آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 239757
تاریخ انتشار : 12 خرداد 1397 8:54
تعداد بازدید : 494

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور:

وزارت ارتباطات در مورد نرخ ارز اعلام موضع کند

رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور خواستار اعلام موضع و اقدامات صریح وزارت ارتباطات درباره اقداماتش برای بهبود وضعیت ارزی صنعت ارتباطات و فناوری ایران شد.

فناوران - محمدباقر اثنی عشری درباره اثرات افزایش نرخ ارز بر صنعت فاوای کشور گفت: توسعه فناوری اطلاعات، دولت الکترونیکی، شبکه ملی اطلاعات و غیره به طور کامل به تامین تجهیزات وابسته است. تجهیزاتی مانند کامپیوتر، کابل، سرور، رک، دکل، روتر، سوئیچ و غیره احتیاج داریم که بخشی از آنها تولید داخل است و بخشی وارداتی است. وی افزود: از زمانی که دولت ارز تک نرخی را به عنوان نرخ رسمی اعلام کرد، بسیاری از فعالان حوزه ICT به دلیل رده بندی فاوا در حوزه کالاهای لوکس برای تامین ارز مورد نیازشان با مشکلاتی روبه رو شدند. 
او افزود: از سوی دیگر برخی از فعالان که به صورت اعتباری محصولاتی را از شرکت های خارجی تهیه می‎کردند، اکنون برای تسویه حساب احتیاج به ارز دارند و این بدهی ارزی روی دست شرکت ها باقی مانده است و اگر نتوانند تعهداتشان را از مبادی قانونی تامین کنند، هم اعتبارشان از میان می رود هم دچار مشکلات عدیده ای می شوند. همینطور شرکت های نرم افزاری نیز برای ثبت سفارش و خرید لایسنس های نرم افزاری دچار مشکلاتی هستند.اثنی عشری با بیان اینکه بانک مرکزی وزارتخانه مرجع صنعت فاوا را وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می داند، گفت: از وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات انتظار داریم همانطور که نسبت به مسایل روز کشور واکنش های مناسبی نشان می دهند، به این موضوع نیز رسیدگی کند تا مساله شرکت های این حوزه نیز رفع شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :