آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 239756
تاریخ انتشار : 12 خرداد 1397 8:53
تعداد بازدید : 420

وعده محقق نشده ارایه دلار 4 هزار و 200 تومانی در پی داشت

بی اعتمادی خریداران به کامپیوتر فروش ها

اگر چه نرخ دلار آزاد در هفته گذشته تا حدود 6 هزار و 100 تومان کاهش یافت؛ اما خریداران همچنان در انتظار دلار 4 هزار و 200 تومانی از خرید کالاهای کامپیوتری خودداری می کنند و این وعده دولت در حالی که هنوز محقق نشده ، موجب تشدید مشکلات بازار کامپیوتر شده است.

فناوران- به گفته کارشناسان، دولت به واردکنندگان وعده داده است که بابت واردات کالا دلار 4 هزار و 200 تومانی به آنها ارایه می دهد و این موضوع موجب شده است که خریداران تصور کنند کالاها با نرخ 4 هزار و 200 تومان محاسبه و به فروش می رسند. در حالی که اینطور نیست و یک واردکننده باید به قیمت کالا که با نرخ دلار محاسبه می شود، هزینه های جانبی چون حمل و نقل، انبار و... را اضافه کند.
صالحی یک کارشناس بازار در این باره می گوید: خریداران در ماه های گذشته به بازار کامپیوتر و فروشندگان کالاهای کامپیوتری بی اعتماد شده و نتیجه آن کاهش خرید از بازارهای کامپیوتر و رشد خریدهای مسافری بوده است. حالا این اقدام دولت موجب شده است نگاه ها به بازار کامپیوتر بدبینانه تر شود. 
به گفته این کارشناس بازار که دستی در واردت کالاها کامپیوتری دارد، می گوید: موضوع دیگری که مطرح است این است که دولت هنوز این ارز را به واردکنندگان ارایه نکرده است و این درحالی است که خریداران تصور می کنند کالاهای موجود در بازار با ارز 4 هزار و 200 تومانی وارد شده و باید با این نرخ محاسبه و به فروش برسند. این کارشناس بازار گفت: شاید بهتر باشد که دولت روند ارایه ارز را به اطلاع خریداران برساند تا به این ترتیب سطح انتظارات از بازار متعادل شود. زیرا در غیر این صورت تنها نتیجه انتشار زودهنگام خبرهای این چنینی به عدم اعتماد به بازار و کسبه آن منجر می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :