آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 239607
تاریخ انتشار : 8 خرداد 1397 11:21
تعداد بازدید : 749

کلاهبرداری از طریق سایت درج آگهی

سرهنگ حسنوند رییس پلیس فتا استان خوزستان گفت: چندی پیش در این پلیس تشکیل شد که در آن شاکی اذعان داشت از طریق یکی از سایت های آگهی آنلاین از وی کلاهبرداری شده و خواستار رسیدگی به شکایت خود شد.

پلیس فتا - وی تصریح کرد: این شخص در تشریح شکایت خود اظهار داشت، جهت خرید خودرو به آگهی های منتشر شده در یکی از سایت های آگهی آنلاین مراجعه کرده و با شماره تلفن یکی از آگهی دهنده ها تماس گرفتم. شخص آگهی دهنده اعلام داشت در صورتی که قصد خرید خودرو را دارید بایستی مبلغ ۳ میلیون ریال به شماره کارت بانکی که اعلام می کنم، واریز نمایید تا خودرو را برایتان نگه دارم. بنده نیز به وی اعتماد کرده و مبلغ را برایش واریز کرددم و بعد از مدتی که از وی خبری نشد، متوجه شدم شخص آگهی دهنده کلاهبردار است.
این مقام انتظامی بیان کرد: لذا پرونده مقدماتي در دستور کار کارشناسان اين پليس قرار گرفت و پس از ثبت اظهارات شاکي و بررسي هاي اوليه پرونده تشکیل شد. با ادامه تحقیقات و بررسی های تخصصی و ردگيري مبالغ کلاهبرداری شده، هویت متهم شناسایی شد و مشخص شد شخصي به هويت ش.ع، اقدام به کلاهبرداری کرده است.
وی با اشاره به بازداشت متهم، افزود: با مشخص شدن حساب بانکي فعال وي و با دستور مقام محترم قضايي، مبلغ مذکور که در حساب وی مسدود شده بود به حساب شاکي عودت داده شد. متهم نيز همراه پرونده متشکله جهت سير مراحل قانوني و اخذ نيابت قضايي تحويل مقام محترم قضايي شد.
سرهنگ حسنوند در پایان گفت: نکته ای که لازم است شهروندان رعایت کنند این است که در بستر اینترنت و فضای مجازی از اعتماد بیجا به دیگران خودداری کرده و به هیچ وجه قبل از دریافت کالا و اطمینان از صحت و سلامت آن، مبلغی را تحت هیچ عنوانی پرداخت نکنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :