آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 239600
تاریخ انتشار : 8 خرداد 1397 11:5
تعداد بازدید : 419

از سوی دفتر ریاست جمهوری انجام شد

ارجاع مشکلات ارزی صنف فاوا به بانک مرکزی و وزارت صنعت

نامه سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور درباره رفع مشکلات ارزی تامین تجهیزات رایانه و محصولات فناوری اطلاعات و ارتباطات و پرداخت لایسنس های مرتبط نرم افزاری جهت رسیدگی از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به دفتر ریاست جمهوری و سپس بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت ارجاع شد. پس از گذشت یک هفته از ارسال نامه سازمان، دفتر ریاست جمهوری طی نامه ای دستور لازم برای رسیدگی به مشکلات ارزی صنعت فاوا را به بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر کرد.
پس از سال ها خوش حسابی و وفای به عهد به دست آمده در واقع خدمتگزار وضعیت ارزی کشورمان و عملاً موجب جذب سرمایه خارجی بوده اند و واجب است به فوریت برای پرداخت دیون آنها به شرکای تجاری خود چاره اندیشی شود. متاسفانه بر اساس قوانین و رویه اخیر ارزی، بازپرداخت تعهدات شرکت ها به طرف های خارجی عملاً غیر ممکن شده است.
با عنایت به موضوعات بسیار جدی فوق که موجب فراهم شدن شرایط بحران در فعالیت شرکت ها و نیز کل بازار تامین نیازهای فناوری اطلاعات شده، تقاضا دارد در صورت نیاز به توضیحات بیشتر با تعیین وقت فوری امکان حضور مسوولین مربوطه در سازمان نظام صنفی را فراهم آورده یا در صورت تایید مطالب فوق، در ادامه حمایت همیشگی حضرت عالی از فعالین این حوزه، موضوع را در هیات محترم دولت و بانک مرکزی پیگیری فرمایید. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :