آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 239541
تاریخ انتشار : 7 خرداد 1397 9:59
تعداد بازدید : 738

فرایند اخذ گواهینامه امنیت کوتاه می شود

با توافق میان مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری و سازمان فناوری اطلاعات ایران، روند اخذ گواهینامه امنیت ارایه خدمات برای شرکت های فعال در حوزه ICT کوتاه تر شد.

فناوران - رضا جواهری گفت: با توافق صورت گرفته میان مرکز افتا و سازمان فناوری اطلاعات ایران و به منظور چابک سازی و تسهیل در روند اخذ گواهی مدیریت امنیت اطلاعات، مقرر شد تا برخی مقررات دست و پاگیر حذف شود.
رییس مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری ادامه داد: با هماهنگی های صورت گرفته روند گرفتن گواهینامه ارایه تمامی خدمات برای شرکت های فعال در حوزه فناوری اطلاعات، مدت زمان مشخصی از ابتدای تکمیل پرونده تا اخذ گواهی، در نظر گرفته شد که بسیار کوتاه تر از زمان صدور گواهی در گذشته است.
وی افزود: در دو نشست برگزار شده میان روسای مرکز مدیریت راهبردی افتا و سازمان فناوری اطلاعات ایران، هر دو طرف بر اجرای دقیق زمان بندی تعیین شده برای صدور گواهی امنیت اطلاعات شرکت ها توافق کردند. این توافق به منظور حمایت از شرکت های فعال در حوزه فناوری اطلاعات در سال حمایت از کالای ایرانی صورت گرفت.پیش از این در نشست مدیران عامل برخی از شرکت های فعال در حوزه فناوری اطلاعات با مسوولان مرکز مدیریت راهبردی افتا در فروردین امسال، برخی از مدیران این شرکت ها، ضمن گلایه از طولانی بودن روند اخذ گواهی، خواستار کوتاه تر شدن این فرآیند شده بودند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :